Natta

Wappa Deitschlandkart
Wappa fo dr Gmoid Nattheim
Nattheim
Deutschlandkarte, Position fo dr Gmoid Nattheim hervorghobe
Koordinate: 48° 42′ N, 10° 14′ O
Basisdata
Bundesland:Bade-Wirttebärg
Regierongsbezirk:Stuegert
Landkroes: Hoedna
Heh:560 m i. NHN
Fläch:45 km²
Eiwohner:

6555 (31. Dez. 2024)[1]

Bevelkerongsdicht: 146 Eiwohner je km²
Boschtloetzahl: 89564
Vorwahl: 07321
Kfz-Kennzoeche: HDH
Gmoedsschlissel: 08 1 35 026
Adress vo dr
Gmoedsverwaltong:
Fleinheimer Str. 2
89564 Nattheim
Webpräsenz: https://www.nattheim.de/
Schultes: Norbert Bereska
Lag fo dr Gmoid Nattheim em Landkroes Hoedna
KarteAlb-Donau-KreisOstalbkreisLandkreis GöppingenNiederstotzingenSontheim an der BrenzHermaringenGiengen an der BrenzDischingenNattheimHeidenheim an der BrenzSteinheim am AlbuchKönigsbronnHerbrechtingenHerbrechtingenGerstettenBayern
Karte
Dialäkt: Schwäbisch

Natta (dt. Nattheim) ischt a Gmoe em Landkreis Hoedna en Bade-Wirttaberg. D Gmoe hot 6555 Eiwohner (Stand: 31. Dezember 2024).

Geografi

D Gmarkong setzt sich zemma ous 34,7 % Landwirtschaftsfleche, 54,2 % Wald, 10,4 % Sidlongsfleche ond 0,6 % sonschticher Fleche.[2]

Gmoendsgliderong

Zue Natta gheret d Ortsdoel Nattheim mit em Gheft Wahlberg, Auernheim mit em Weiler Steinweiler ond em Gheft Waldzierter Hof ond Fleinheim.[3]

Gschicht

Natta ischt zom erschte Mol gnennt worde anne 1050, Auernheim 1258 ond Fleinheim 1277.

Zom 1. Februar 1972 send d Gmoeda Auernheim ond Fleinheim eigmoedet worda.

Eiwohnerentwicklong

D Eiwohnerzahla send Schetzonga, Volkszellongsergebnis (¹) oder amtliche Fortschreibonga vo dr Statistische Ämter.

Johr Eiwohner
1. Dezember 187112058
1. Dezember 188011999
1. Dezember 189011838
1. Dezember 190011733
1. Dezember 191011694
16. Juni 192511807
16. Juni 193311881
17. Moe 193911943
13. September 195012716
6. Juni 196113314
Johr Eiwohner
27. Moe197014400
31. Dezember 19805337
25. Mai 198715576
31. Dezember 19905807
31. Dezember 19956175
31. Dezember 20006315
31. Dezember 20056370
31. Dezember 20106220
31. Dezember 20156241
31. Dezember 20206291

Verwaltong

Natta hot mit dr Stadt Hoedna a Verwaltongsgmoeschaft vereibart.

Dr Schuldes vo Natta ischt dr Norbert Bereska.

Dialekt

Dr Dialekt vo Natte ghert zom Oschtschwebisch.

 Commons: Nattheim – Sammlig vo Multimediadateie

Fueßnota

  1. ↑ Statistisches Landesamt Baden-Württemberg – Tabellengruppe 12411: Fortschreibung des Bevölkerungsstandes zum 31. Dezember 2024 (Hilfe dazu).
  2. ↑ Statistisches Bundesamt: Bodenfläche nach Art der tatsächlichen Nutzung - Stichtag 31.12. - regionale Tiefe: Gemeinden, Samt-/Verbandsgemeinden (bis 2011)
  3. ↑ Das Land Baden-Württemberg. Amtliche Beschreibung nach Kreisen und Gemeinden. Band IV: Regierungsbezirk Stuttgart, Regionalverbände Franken und Ostwürttemberg. Kohlhammer, Stuttgart 1980, ISBN 3-17-005708-1, S. 609–611.