Jolien Knollema

siatkówka
Jolien Knollema
Ilustracja
Jolien Knollema zawodniczką Allianzu MTV Stuttgart
Data i miejsce urodzenia

5 stycznia 2003[1]
Groningen

Wzrost

189 cm[2]

Pozycja

przyjmująca

Informacje klubowe
Klub

Allianz MTV Stuttgart

Numer w klubie

10

Kariera juniorska
Lata Klub
Oranje Nassau (Holandia)
2018–2019 SuDoSa-Desto (Holandia)
Kariera seniorska
Lata Klub Wyst.
2019–2021 Eurosped (Holandia)[3]
2021–2023 Il Bisonte Firenze (Włochy)[4]
2023– Allianz MTV Stuttgart (Niemcy)[5]
Kariera reprezentacyjna
Lata Reprezentacja Wyst.
Holandia Holandia
Jolien Knollema podczas ataku z lewego skrzydła w finale Pucharu Niemiec 2023/2024

Jolien Knollema (ur. 5 stycznia 2003 w Groningen) – holenderska siatkarka, grająca na pozycji przyjmującej, reprezentantka kraju.

22 maja 2022 roku zadebiutowała w seniorskiej kadrze Holandii w towarzyskim meczu przeciwko reprezentacji Francji[6].

Sukcesy klubowe

Superpuchar Niemiec:

Puchar Niemiec:

Mistrzostwo Niemiec:

Sukcesy reprezentacyjne

Mistrzostwa Świata Juniorek:

Liga Narodów:

Mistrzostwa Świata:

Mistrzostwa Europy:

Nagrody indywidualne

Przypisy

  1. ↑ PLAYER BIO. volleyballworld.com. (ang.).
  2. ↑ Jolien Knollema. legavolleyfemminile.it. (wł.).
  3. ↑ Eurosped verlengt contract zeven speelsters. volleybal.nl. (niderl.).
  4. ↑ Jolien Knollema a Firenze. dallarivolley.com. (wł.).
  5. ↑ L'Allianz MTV Stuttgart è la nuova casa di Jolien Knollema. volleynews.it. (wł.).
  6. ↑ Oranje wint en verliest bij start van internationale zomer. volleybalkrant.nl. (niderl.).
  7. ↑ Superpuchar Niemiec dla Allianz MTV Stuttgart. siatka.org. (pol.).
  8. ↑ Superpuchar Niemiec K: Było blisko niespodzianki, kontuzja wpłynęła na wynik. siatka.org. (pol.).
  9. ↑ Allianz MTV Stuttgart ist DVV-Pokalsieger 2024. volleyball-verband.de. (niem.).
  10. ↑ Deutscher Meister 2024: Stuttgart gewinnt zum dritten Mal in Folge den Titel. volleyball-verband.de. (niem.).
  11. ↑ Italy crowned U20 champions. volleyballworld.com. (ang.).
  12. ↑ Final Standings. en.volleyballworld.com. (ang.).
  13. ↑ Final Standings. en.volleyballworld.com. (ang.).
  14. ↑ ME K: Holenderki z brązowymi medalami. siatka.org. (pol.).
  15. ↑ WCH U20 W: Unstoppable Italy grab the World Championship U 20 crown!. worldofvolley.com. (ang.).

Linki zewnętrzne