Kristoffer Halvorsen
| |||
| Informacje | |||
| Data i miejsce urodzenia | 13 kwietnia 1996 Kristiansand | ||
| Kraj | Norwegia | ||
| Wzrost | 179 cm | ||
| Grupa amatorska | |||
| 2013-2014 | Glåmdal Sykleklubb | ||
| Grupy zawodowe | |||
| 8.2015-2015 | Joker (stażysta) | ||
| 2016-4.2016 | Joker | ||
| 4.2016-2016 | Joker Byggtorget | ||
| 2017 | Joker Icopal | ||
| 2018-4.2019 | Team Sky | ||
| 5.2019-2019 | Team Ineos | ||
| 2020 | EF Pro Cycling | ||
| 2021-2023 | Uno-X Pro Cycling Team | ||
| Dokumentacja | |||
Kristoffer Halvorsen (ur. 13 kwietnia 1996 w Kristiansand) – norweski kolarz szosowy.
Osiągnięcia
Opracowano na podstawie:[1][2]
- 2013
- 1. miejsce na 3. etapie Tour of Istria
- 1. miejsce na 1. etapie Trofeo Karlsberg
- 2016
- 2. miejsce w Nokere Koerse
- 1. miejsce na 1. etapie ZLM Roompot Tour (jazda drużynowa na czas)
- 2. miejsce w mistrzostwach Norwegii U23 (start wspólny)
- 3. miejsce w mistrzostwach Norwegii (start wspólny)
- 1. miejsce na 3. etapie Tour de l’Avenir
- 1. miejsce w Grand Prix d’Isbergues
- 1. miejsce na etapach 3b i 4. Olympia’s Tour
- 1. miejsce w mistrzostwach świata U23 (start wspólny)
- 2017
- 1. miejsce w Handzame Classic
- 1. miejsce w klasyfikacji punktowej Tour de l’Avenir
- 1. miejsce na 3. etapie
- 2018
- 2. miejsce w Handzame Classic
- 2019
- 1. miejsce na 5. etapie Herald Sun Tour
- 2. miejsce w Handzame Classic
- 2. miejsce w Tour of Norway
- 1. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej
- 1. miejsce na 6. etapie
- 2021
- 3. miejsce w Boucles de la Mayenne
- 1. miejsce na 3. etapie Okolo Slovenska
- 2023
- 3. miejsce w Grand Prix Criquielion
Rankingi
| 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| World Ranking | 106. | 318. | 472. | 152. | 557. | 196. | - | 563. |
| UCI Europe Tour | 55. | 145. | 270. | 125. | 454. | 166. | - | - |
| UCI Asia Tour | 27. | - | - | |||||
| Źródło: UCI | ||||||||
Przypisy
- ↑ Kristoffer Halvorsen – profil na ProCyclingStats (ang.)
- ↑ Kristoffer Halvorsen – profil na Cycling Archives (ang.)
Bibliografia
- Kristoffer Halvorsen – profil na ProCyclingStats (ang.)
- Kristoffer Halvorsen – profil na Cycling Archives (ang.)