Christopher Noe
Christopher Noe (2019) | |
| Data i miejsce urodzenia | |
|---|---|
| Obywatelstwo | |
| Tytuł szachowy |
arcymistrz (2025) |
| Ranking FIDE |
2517 (13.02.2026) |
| Ranking krajowy FIDE |
27[1] |
Christopher Noe (ur. 27 kwietnia 1996 w Sinsheim[2]) – niemiecki szachista, arcymistrz od 2025 roku.
Kariera szachowa
Tytuł arcymistrza przyznano mu po osiągnięciu norm arcymistrzowskich na turniejach: Czech Open-A-GM Open (2017), Grenke Chess Open A-Open (2018) oraz 7th European Chess Club Cup (2022)[3].
W lipcu 2024 10. miejsce w turnieju Czech Open[4]. W sierpniu 2024 zagrał w mistrzostwach świata Puzzle Battle, gdzie odpadł w pierwszej rundzie po uzyskaniu gorszego wyniku niż Ray Robson, Daniel Naroditsky oraz Tanitoluwa Adewumi[5].
Tytuł mistrza FIDE zdobył w 2014, mistrza międzynarodowego w 2016, a arcymistrza w 2025[6].
Przypisy
- ↑ Period: February 2026. Rank Germany. Międzynarodowa Federacja Szachowa, 13 lutego 2026. [dostęp 2026-02-13]. (ang.).
- ↑ Wniosek o tytuł mistrza międzynarodowego – Christopher Noe. [dostęp 2026-02-13]. (ang.).
- ↑ Wniosek o tytuł arcymistrza – Christopher Noe. [dostęp 2026-02-13]. (ang.).
- ↑ July 28, 2024 – International Chess Federation [online] [dostęp 2026-02-13] (ang.).
- ↑ Yuriy Krykun (YuriyKrykun), Ray Robson Again Dominates Puzzle Battle World Championship – Page 3 [online], Chess.com, 9 stycznia 2022 [dostęp 2026-02-13] (ang.).
- ↑ Noe, Christopher FIDE Chess Profile [online], International Chess Federation (FIDE) [dostęp 2026-02-13] (ang.).
Linki zewnętrzne
- Christopher Noe – profil na stronie FIDE (ang.)
- Christopher Noe – profil na Chess.com
- Christopher Noe – kanał na Twitchu