Filip Piszczek
| Data i miejsce urodzenia | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wzrost |
188 cm | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Pozycja | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Informacje klubowe | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Klub | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Numer w klubie |
25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Kariera juniorska | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Kariera seniorska[a] | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Filip Piszczek (ur. 26 maja 1995 w Nowym Targu) – polski piłkarz, występujący na pozycji środkowego napastnika, obecnie gra w Sandecji Nowy Sącz[1].
Kariera klubowa
Wychowanek Lubania Tylmanowa[2], z którego w 2013 wypożyczony był do Lubania Maniowy[3][4]. 5 marca 2014 podpisał kontrakt z pierwszoligowym zespołem Sandecji Nowy Sącz, gdzie występował do 2018[4]. W 2014 wypożyczony był do Popradu Muszyna (III liga)[4].
1 lipca 2018 został zawodnikiem ekstraklasowej Cracovii, zapisana wówczas w kontrakcie kwota odstępnego wyniosła 60 tysięcy euro[4]. 31 stycznia 2020 został wypożyczony do grającej w Serie B włoskiej drużyny Trapani Calcio. Umowa wygasła 31 sierpnia 2020[4]; Piszczek wrócił wówczas do Krakowa.
25 lutego 2022 zawodnik podpisał półroczny kontrakt z Jagiellonią Białystok. Zadebiutował w meczu z Wartą Poznań 27 lutego 2022 roku
Sukcesy
- Sandecja Nowy Sącz
- Cracovia
Przypisy
- ↑ Filip Piszczek w Sandecji [online], 90minut.pl, 27 czerwca 2025 [dostęp 2025-07-14] (pol.).
- ↑ Sezon 2012/2013. laczynaspilka.pl. [dostęp 2020-07-12]. (pol.).
- ↑ Filip Piszczek. lubanmaniowy.futbolowo.pl. [dostęp 2020-09-13]. (pol.).
- 1 2 3 4 5 Filip Piszczek, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy) [dostęp 2020-07-12].
- ↑ F. Piszczek, [w:] baza Soccerway (zawodnicy) [dostęp 2020-07-12].
Bibliografia
- Filip Piszczek w bazie 90minut.pl
- Filip Piszczek, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy) [dostęp 2020-11-21].
- F. Piszczek, [w:] baza Soccerway (zawodnicy) [dostęp 2021-01-01].