Philadelphia Eagles

american fb
Philadelphia Eagles
Ilustracja
Eagles wordmark
Państwo

 Stany Zjednoczone

Adres

Filadelfia, Pensylwania

Data założenia

1933

Właściciel

Jeffrey Lurie

Barwy
Ciemny Zielony, Czarny, Srebrny, Biały
I zespół
Maskotka

Swoop

Liga

National Football League
National Football Conference
NFC East

Stadion

Lincoln Financial Field

Trener

Nick Sirianni

Strona internetowa
Drużyna Philadelphia Eagles podczas Super Bowl LII.

Philadelphia Eagles – zawodowy zespół futbolu amerykańskiego z siedzibą w Filadelfii w stanie Pensylwania. Drużyna jest obecnie członkiem Dywizji Wschodniej NFC w konferencji NFC w lidze NFL.

Zespół został założony w 1933 roku. Trzykrotnie zdobywali mistrzostwo kraju: w sezonach 1948, 1949 i 1960. Pięć razy grali w finale rozgrywek Super Bowl: w 1981, 2005, 2018, 2023 i 2025. Zdobywca tytułu w latach 2018 i 2025.

Zawodnicy polskiego pochodzenia w Eagles: Leo Raskowski (1935), Alex Wojciechowicz (1946-1950), Bert Kuczynski (1946), Frank Szymanski (1948), Leo Skladany (1949), Mike Ditka (1967-1968), Ron Jaworski (1977-1986), Tom Skladany (1983), Norman Braman (1985-1994), Scott Kowalkowski (1991-1993), Bill Romanowski (1994-1995), Mark Rypien (1996), Dan Klecko (2008), a także trenerzy: Walt Michaels koordynator defensywy (1973-1975), Ted Marchibroda koordynator ofensywy (1984-1995).

Dotychczasowi trenerzy

TrenerLata urzędowaniaMecze w sezonie zasadniczymProcent zwycięstwMecze w play-offach
Lud Wray1933-19359-21-1300-0
Bert Bell1936-194010-44-218,50-0
Greasy Neale1941-195063-43-559,43-1
Bo McMillin19512-01000-0
Wayne Millner19512-8200-0
Jim Trimble1952-195525-20-355,60-0
Hugh Devore1956-19577-16-130.40-0
Buck Shaw1958-196019-16-154,31-0
Nick Skorich1961-196315-24-338,50-0
Joe Kuharich1964-196828-41-140,60-0
Jerry Williams1969-19717-22-224,10-0
Ed Khayat1971-19728-15-234,80-0
Mike McCormack1973-197516-25-1390-0
Dick Vermeil1976-198254-4753,53-4
Marion Campbell1983-198517-29-1370-0
Fred Bruney19851-01000-0
Buddy Ryan1986-199043-35-155,10-3
Rich Kotite1991-199436-2856,31-1
Ray Rhodes1995-199829-34-1461-2
Andy Reid1999-2012130-93-158,310-9
Chip Kelly2013-201523-2155,30-1
Doug Pederson 2016-obecnie 20-12 60 3-0

Linki zewnętrzne