Swiss Gamers Award

Swiss Gamers Award M:
Нагорода Swiss Gamers Award — це дзвіночок від ливарні Blondeau з Ла-Шо-де-Фон (Швейцарія).
Присуджують заНайкраща настільна гра року за версією швейцарських гравців
Засновник(и)Асоціація LUDESCO
КраїнаШвейцарія Швейцарія
Рік заснування2010
swissgamersaward.ch
CMNS: Swiss Gamers Award у Вікісховищі Редагувати інформацію у Вікіданих

Swiss Gamers Award — премія, яку присуджує асоціація LUDESCO настільній грі, обраній як «найкраща гра року» за результатами опитування швейцарських гравців у ігрових клубах Швейцарії. Премія вперше була вручена у 2010 році. Раніше існувала Schweizer Spielepreis, яка присуджувалася з 2002 по 2007 рік.

З 2018 року, окрім основної нагороди, також вручається Swiss Gamers Award Kids за найкращі дитячі ігри. З 2020 року в обох категоріях нагороджуються лише три найкращі гри, при цьому бали більше не публікуються. У 2023 році ця премія була перейменована на Swiss Gamers Award Family, щоб охопити також прості сімейні ігри.

Процедура

Клуби-учасники складають список із 5 найкращих ігор на думку їхніх гравців. Кожна гра в цьому списку отримує бали за такою схемою:

  1. Гра = 8 балів
  2. Гра = 5 балів
  3. Гра = 3 бали
  4. Гра = 2 бали
  5. Гра = 1 бал

Лауреати

Swiss Gamers Award

Рік Місце Гра Автор Видавництво
2010 1 7 Wonders Антуан Боза Repos Production
2 Домініон Дональд X. Ваккаріно Filosofia
3 Cyclades Людовік Моблан, Бруно Катала Matagot
4 Small World Філіпп Кеяртс Days of Wonder
5 Fresco Марко Русковскі, Марсель Зюссельбек Queen Games
2011 1 Glory to Rome Карл Чудик Lookout Games
2 The Castles of Burgundy Штефан Фельд alea
3 Helvetia Матіас Крамер Franckh-Kosmos
4 Airlines Europe Алан Мун Abacusspiele
4 Sultans de Karaya Алекс Велдон MJ Games
2012 1 Цольк'ін: Календар мая Даніеле Таскіні, Сімоне Лучані Czech Games Edition, Heidelberger Spieleverlag
2 Myrmes Йоанн Левет Ystari
3 Pix Лоран Ескоф'є, Девід Франк GameWorks
4 Village Інка та Маркус Бранд eggertspiele, Pegasus Spiele
5 Archipelago Крістоф Боллінгер Ludically
2013 1 Робінзон Крузо: Пригоди на проклятому острові Ігнацій Тшевічек Portal Games, Pegasus Spiele, Filosofia Edition, uplay.it edizioni
2 Kemet Гійом Монтьяж, Жак Баріо Matagot, Pegasus Spiele, Asterion Press
3 Russian Railroads Гельмут Олі, Леонгард Орглер Z-Man Games, Hans im Glück, Filosofia
4 Bora Bora Штефан Фельд Alea, uplay.it edizioni
5 Love Letter Сейдзі Канай Alderac Entertainment Group, Pegasus Spiele, Filosofia Edition, uplay.it edizioni
2014 1 Istanbul Рюдігер Дорн Matagot, Pegasus Spiele, Asterion Press
2 П'ять Каст Бруно Катала Days of Wonder
3 Розкіш Марк Андре Space Cowboys, Asterion Press
4 AquaSphere Штефан Фельд Matagot, Pegasus Spiele, Hall Games, Asterion Press
5 Concordia Мак Гердтс Ystari Games, PD Verlag
2015 1 7 Wonders Duel Антуан Боза, Бруно Катала Repos Production
2 Mombasa Александер Пфістер Gigamic, eggertspiele, Pegasus Spiele
3 The Voyages of Marco Polo Даніеле Таскіні, Сімоне Лучані Filosofia, Hans im Glück, Z-Man Games, Giochi Uniti
4 Mysterium Олександр Невський, Олег Сидоренко Libellud
5 Isle of Skye: From Chieftain to King Андреас Пелікан, Александер Пфістер Lookout Games, Mayfair Games
2016 1 Коса Джеймі Стегмаєр Matagot, Stonemaier Games, Ghenos Games
2 Кодові імена Владімір Хватіл Iello, Heidelberger Spieleverlag, Czech Games Edition, Cranio Creations
3 Great Western Trail Александер Пфістер Gigamic, eggertspiele, Pegasus Spiele, uplay.it edizioni
4 First Class Гельмут Олі Hans im Glück, Z-Man Games
5 Тераформування Марса Якоб Фрікселіус Fryxgames, Schwerkraft, Stronghold Games
2017 1 The 7th Continent Людовік Руді, Бруно Соттер Serious Poulp
2 Clans of Caledonia Юма Аль-Жужу PixieGames, Karma Games
3 Unlock! Аліса Керрол, Тома Кое Space Cowboys, Asmodee, Asterion Press
4 Raiders of the North Sea Шем Філліпс PixieGames, Schwerkraft-Verlag, Garphill
5 Dice Forge Режіс Боннессе Libellud
2018 1 Underwater Cities Владімір Сухий Delicious Games
2 Декодер Тома Дажене-Лесперанс Scorpion masqué
3 Architects of the West Kingdom Шем Філліпс Graphill Games
4 Teotihuacan: City of Gods Даніеле Таскіні, Давід Турчі PixieGames
5 Chronicles of Crime Давид Сікурель Lucky Duck Games
2019 1 Крила Елізабет Харгрейв Matagot
2 Maracaibo Александер Пфістер Capstone Games, dlp games
3 Everdell Джеймс А. Вілсон Starling Games
4 Одним словом Людовік Руді, Бруно Соттер Repos production
5 It's a Wonderful World Фредерік Герар La Boite de Jeu, Origames
2020 1 Nidavellir Серж Лаже GRRRE Games
2 Bonfire Штефан Фельд Hall Games, Pegasus Spiele, Matagot
3 МікроМакро: Вбивче місто Йоганнес Зіх Edition Spielwiese
2021 1 Загублені Руїни Арнаку Міхаела Штахова, Міхал Штах Iello
2 7 Wonders: Architects Антуан Боза Repos production
3 The Adventures of Robin Hood Міхаель Менцель Iello
2022 1 Новий ковчег Матіас Вігге Super Meeple
2 Каскадія Ренді Флінн Lucky Duck Games
3 Живий ліс Аске Крістіансен Ludonate
2023 1 Небокрай Йоганнес Гупі, Корентен Лебра Catch Up Games
2 Пілоти Люк Ремон Kosmos
3 Лісова метушня Kosch Lookout Games
2024 1 Гармонія Йоган Бенвенуто Ігромаг, Libellut
2 Castle Combo Грегорі Грар, Матьє Руссель Catch Up Games, Kosmos
3 Bomb Busters Хісасі Хаясі Pegasus Spiele
2025 1 [1] Ігри часу Алексі Піовезан, Жюльєн Протьєр Geekach, Libellut
2 Flip 7 Ерік Ольсен Catch Up Games, Kosmos
3 Zenith Грегорі Град, Матьє Руссель PlayPunk

Swiss Gamers Award Kids / Family

Рік Місце Гра Автор Видавництво
2018 1 Azul Міхаель Кіслінг Plan B Games
2 Concept Kids Ален Ріволле, Гаетан Божанно Repos production
3 Karuba Junior Рюдігер Дорн, Тім Рогаш Haba
4 SOS Dino Людовік Моблан, Тео Рів'єр Liko
5 Micropolis Бруно Катала, Шарль Шевальє Matagot
2019 1 Valley of the Vikings Марі та Вільфрід Форт Haba
2 Одним словом Людовік Руді, Бруно Соттер Repos production
3 Solenia Себастьян Дюжарден Pearl Games
4 L'Île au Trésor Марк Пак'єн Surfin’ Meeple
5 Кольоровий монстр Хосеп Марія Аллуе, Анна Льенас, Дані Гомес Purple Brain Creations
2020 1 Detective Charlie Тео Рів'єр LOKI
2 Dragomino Бруно Катала, Вільфрід Форт, Марі Форт Blue Orange
3 Kraken Attack! Антуан Боза, Естебан Боза LOKI
2021 1 Unlock! kids Сиріл Демагд, Вільфрід Форт, Марі Форт Space Cow
2 Cross Clues Грегорі Грар Blue Orange
3 My Gold Mine Ганс Йоахім Хьо, Міхаель Лот, Крістоф Шиллінг Kosmos
3 Raffi Raffzahn Гюнтер Баарс Kosmos
3 Tucano Тео Рів'єр Helvetiq
2022 1 Magic Mountain Єнс-Петер Шліманн, Бернгард Вебер Gigamic
2 Mit Quacks & Co. nach Quedlinburg Вольфганг Варш Schmidt Spiele
3 Loco Momo Ленні Лю, Леон Лю BLAM!
2023 1 Некоджіма Давид Кармона, Карен Нгуєн Unfriendly Games, Geekach
2 Mantis Кен Грул, Джеремі Познер Exploding Kittens
3 Gigamon Карім Ауідад, Йоганн Руссель Mirakulus
3 My Lil’ Everdell Джеймс А. Вілсон, Кларисса А. Вілсон Pegasus Spiele
3 Trio Кая Міяно Cocktail Games
2024 1 Captain Flip Ремо Конзадорі, Паоло Морі PlayPunk
2 Odin Йохан Го, Хоуп С. Хванг, Гері Кім Helvetiq
3 Castle Combo Грегорі Грар, Матьє Руссель Catch Up Games, Kosmos
2025 1 [2] Flip 7 Ерік Ольсен Catch Up Games, Kosmos
2 Toy Battle Паоло Морі, Алессандро Цуккіні Repos Production
3 Ігри часу Алексі Піовезан, Жюльєн Протьєр Geekach, Libellut

Swiss Gamers Awards Expert

Рік Місце Гра Автор Видавництво
2025 1 [3] Wondrous Creatures Йом.С.В. Super Meeple, Strohmann Games
2 Endeavor. Морські глибини Карл де Віссер, Джаррат Грей Geekach
3 Eternal Decks Хірокен Pixie Games, Strohmann Games

Примітки

  1. RESULTS 2025 | Swiss Gamers Award (fr-FR) . Процитовано 29 березня 2026.
  2. Results 2025 – Family | Swiss Gamers Award (fr-FR) . Процитовано 29 березня 2026.
  3. Results 2025 – Expert | Swiss Gamers Award (fr-FR) . Процитовано 29 березня 2026.

Посилання