The Understanding

The Understanding
Wykonawca albumu studyjnego
Röyksopp
Wydany

4 lipca 2005

Gatunek

downtempo, ambient, trip hop

Długość

58:40

Wydawnictwo

Virgin, Wall of Sound, Astralwerks, EMI[1]

Producent

Röyksopp[1]

Oceny
Album po albumie
Melody A.M.
(2001)
The Understanding
(2005)
Röyksopp's Night Out Live
(2006)

The Understanding – drugi album norweskiego zespołu Röyksopp. Edycja deluxe zawiera dodatkową płytę CD.

Lista utworów

Płyta 1
  1. "Triumphant" – 4:20
  2. "Only This Moment" – 3:55
  3. "49 Percent" – 5:11
  4. "Sombre Detune" – 4:52
  5. "Follow My Ruin" – 3:51
  6. "Beautiful Day Without You" – 5:29
  7. "What Else Is There?" – 5:17
  8. "Circuit Breaker" – 5:24
  9. "Alpha Male" – 8:11
  10. "Someone Like Me" – 5:23
  11. "Dead to the World" – 5:20
  12. "Tristesse Globale" – 1:24
Płyta 2 (tylko edycja deluxe)
  1. "Go Away" – 3:52
  2. "Clean Sweep" – 5:17
  3. "Boys" – 4:45
  4. "Head" – 5:03
  5. "Looser Now" – 6:04

Uwagi

  1. ↑ Zapisane jako NN.

Przypisy

  1. 1 2 Röyksopp – The Understanding. Discogs. [dostęp 2020-12-17]. (ang.).
  2. ↑ Album of the Year: Röyksopp – The Understanding. Album of the Year. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  3. ↑ Metacritic: The Understanding by Röyksopp. Metacritic. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  4. ↑ John Bush: The Understanding – Röyksopp. AllMusic. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  5. ↑ Dave Segal: Norwegian dance-pop duo slump on sophomore disc.. Alternative Press. [dostęp 2026-03-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-11-20)]. (ang.).
  6. ↑ Amir Nezar: Röyksopp, The Understanding. Cokemachineglow. [dostęp 2026-03-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-01-01)]. (ang.).
  7. ↑ John Burgess: Röyksopp, The Understanding. The Guardian. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  8. ↑ Jim Carroll: CD OF THE WEEK:Röyksopp, The Understanding. The Irish Times. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  9. ↑ Joachim Gauger: Röyksopp – The Understanding. laut.de. [dostęp 2026-03-26]. (niem.).
  10. ↑ Rob Fitzpatrick: Royksopp : The Understanding. NME. [dostęp 2026-03-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-22)]. (ang.).
  11. ↑ Now: RÖYKSOPP The Understanding. nowtoronto.com. [dostęp 2026-03-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-06-20)]. (ang.).
  12. ↑ Nitsuh Abebe: The Understanding: Röyksopp. Pitchfork. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  13. ↑ Stephen Stirling: Röyksopp: The Understanding. PopMatters. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  14. ↑ David Swanson: Röyksopp: The Understanding. Rolling Stone. [dostęp 2026-03-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-12-30)]. (ang.).
  15. ↑ Sal Cinquemani: Review: Röyksopp, The Understanding. Slant Magazine. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  16. ↑ Michaelangelo Matos. Röyksopp, The Understanding. „Spin”. Nr 8. 21, s. 98, August 2005. New York: SPIN Media LLC. ISSN 0886-3032. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).
  17. ↑ Ollie Williams: Royksopp – The Understanding. This is Fake DIY. [dostęp 2026-03-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-11-07)]. (ang.).
  18. ↑ Dave Gurney: Royksopp – The Understanding. Tiny Mix Tapes. [dostęp 2026-03-26]. (ang.).