Copa Libertadores 2007

Copa Libertadores 2007
XLVIII edycja
2006 2008
Szczegóły turnieju
Liczba drużyn

38

Mistrz

Argentyna Boca Juniors (6. tytuł)

Statystyki turnieju
Mecze

138

Strzelone gole

364 (2,64 na mecz)

Król strzelców

Salvador Cabañas

W czterdziestej ósmej edycji Copa Libertadores udział wzięło 38 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły najwięcej klubów – Brazylia 6, a Argentyna 5. Reszta państw wystawiła w turnieju po 3 kluby.

Broniący tytułu klub Internacional Porto Alegre odpadł już w fazie grupowej, ustępując pola argentyńskiemu klubowi CA Vélez Sarsfield oraz urugwajskiemu klubowi Club Nacional de Football. Pogromcy obrońców tytułu niewiele zwojowali w turnieju. Vélez Sársfield odpadł już w 1/8 finału, wyeliminowany przez późniejszego triumfatora Boca Juniors. Nacional dotarł szczebel wyżej, bo do ćwierćfinału, gdzie nie dał rady kolumbijskiej drużynie Cúcuta Deportivo.

W rundzie wstępnej 48 edycji Copa Libertadores 12 klubów podzielono na 6 par. Zwycięzcy dwumeczów awansowali do fazy grupowej.

W fazie grupowej 32 kluby podzielono na 8 grup liczących po 4 drużyny. Do 1/8 finału awansowały po dwa najlepsze kluby z każdej grupy.

W 1/8 finału wylosowano osiem par, które wyłoniły ośmiu ćwierćfinalistów. W ćwierćfinale wylosowano cztery pary, które wyłoniły czterech półfinalistów. W półfinale dwie pary wyłoniły dwóch finalistów.

Tylko Urugwaj i Brazylia wprowadziły do ćwierćfinału po dwa kluby. Argentyna, Kolumbia, Meksyk i Paragwaj miały w ćwierćfinale po jednej drużynie. W półfinale Brazylia wciąż miała dwa kluby, natomiast Urugwaj ani jednego. W walce o finał Grêmio Porto Alegre okazał się lepszy od Santosu FC, a argentyński Boca Juniors pokonał kolumbijski klub Cúcuta Deportivo. W finale Boca Juniors okazał się zdecydowanie lepszy od Grêmio, wygrywając oba mecze i aplikując rywalom 5 goli, nie tracąc przy tym ani jednego.

Najsłabiej w tej edycji turnieju spisały się kluby z Boliwii, Ekwadoru i Peru, z których żaden nie zdołał awansować do 1/8 finału.

1/32 finału: Runda wstępna

Meksyk Club América – Peru Club Sporting Cristal 5:0 i 1:2
Argentyna CA Vélez Sarsfield – Urugwaj Danubio FC 3:0 i 2:1
Wenezuela Táchira San Cristóbal – Kolumbia Deportes Tolima 1:2 i 0:2
Boliwia Club Blooming – Brazylia Santos FC 0:1 i 0:5
Paragwaj Tacuary FC – Ekwador LDU Quito 1:1 i 0:3
Chile CD Cobreloa – Brazylia Paraná Clube 0:2 i 1:1

1/16 finału: Faza grupowa

Grupa 1

20.02 Ekwador CD El Nacional – Meksyk Club América 1:2 (1:1)
20.02 Paragwaj Club Libertad – Argentyna CA Banfield 1:0 (0:0)
27.02 Argentyna CA Banfield – Ekwador CD El Nacional 4:1 (3:1)
  • 1:0 Darío Cvitanich 8, 2:0 Martín Ezequiel Andrizzi 24, 2:1 Walter Richard Calderón 22, 3:1 Martín Ezequiel Andrizzi 29, 4:1 Cristián Lucchetti 65
01.03 Meksyk Club América – Paragwaj Club Libertad 1:4 (1:3)
06.03 Ekwador CD El Nacional – Paragwaj Club Libertad 1:1 (0:0)
  • 1:0 Walter Richard Calderón 68, 1:1 Hernán Rodrigo López 78
07.03 Meksyk Club América – Argentyna CA Banfield 4:0 (2:0)
21.03 Argentyna CA Banfield – Meksyk Club América 3:1 (2:0)
22.03 Paragwaj Club Libertad – Ekwador CD El Nacional 1:0 (1:0)
03.04 Ekwador CD El Nacional – Argentyna CA Banfield 0:1 (0:0)
  • 0:1 Daniel Eduardo Quinteros 79
11.04 Paragwaj Club Libertad – Meksyk Club América 1:2 (1:0)
18.04 Argentyna CA Banfield – Paragwaj Club Libertad 0:1 (0:0)
18.04 Meksyk Club América – Ekwador CD El Nacional 2:1 (1:1)
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Paragwaj Club Libertad 64111394
Meksyk Club América 6402121210
Argentyna CA Banfield 6303988
Ekwador CD El Nacional 60151411

Grupa 2

14.02 Chile Audax Italiano – Brazylia São Paulo FC 0:0
20.02 Peru Alianza Lima – Meksyk Necaxa Aguascalientes 1:2 (0:2)
28.02 Meksyk Necaxa Aguascalientes – Chile Audax Italiano 2:0 (1:0)
28.02 Brazylia São Paulo FC – Peru Alianza Lima 4:0 (1:0)
13.03 Peru Alianza Lima – Chile Audax Italiano 1:3 (0:1)
21.03 Meksyk Necaxa Aguascalientes – Brazylia São Paulo FC 2:1 (0:1)
27.03 Chile Audax Italiano – Peru Alianza Lima 1:0 (1:0)
  • 1:0 Rodolfo Antonio Moya 26
04.04 Brazylia São Paulo FC – Meksyk Necaxa Aguascalientes 3:0 (1:0)
11.04 Chile Audax Italiano – Meksyk Necaxa Aguascalientes 2:1 (1:0)
  • 1:0 Rodolfo Antonio Moya 23, 1:1 Juan Manuel Salgueiro 53, 2:1 Miguel Ángel Romero 62
  • mecz rozegrany został na stadionie klubu CSD Colo-Colo
18.04 Peru Alianza Lima – Brazylia São Paulo FC 0:1 (0:1)
25.04 Meksyk Necaxa Aguascalientes – Peru Alianza Lima 2:0 (1:0)
25.04 Brazylia São Paulo FC – Chile Audax Italiano 2:2 (1:0)
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Meksyk Necaxa Aguascalientes 64021297
Brazylia São Paulo FC 632111114
Chile Audax Italiano 63211186
Peru Alianza Lima 60060213

Grupa 3

13.02 Kolumbia Cúcuta Deportivo – Kolumbia Deportes Tolima 0:0
15.02 Paragwaj Cerro Porteño – Brazylia Grêmio Porto Alegre 0:1 (0:0)
27.02 Brazylia Grêmio Porto Alegre – Kolumbia Cúcuta Deportivo 0:0
07.03 Kolumbia Deportes Tolima – Paragwaj Cerro Porteño 1:0 (0:0)
13.03 Kolumbia Cúcuta Deportivo – Paragwaj Cerro Porteño 1:1 (0:0)
15.03 Kolumbia Deportes Tolima – Brazylia Grêmio Porto Alegre 1:0 (1:0)
  • 1:0 Jorge Perlaza 33
20.03 Paragwaj Cerro Porteño – Kolumbia Cúcuta Deportivo 2:1 (0:1)
27.03 Brazylia Grêmio Porto Alegre – Kolumbia Deportes Tolima 1:0 (1:0)
  • 1:0 Tuta 21
10.04 Paragwaj Cerro Porteño – Kolumbia Deportes Tolima 1:0 (1:0)
11.04 Kolumbia Cúcuta Deportivo – Brazylia Grêmio Porto Alegre 3:1 (1:0)
  • 1:0 Rubén Darío Bustos 43, 1:1 Walter José Moreno 51s, 2:1 Blas Pérez 74, 3:1 Alex del Castillo 88
24.04 Kolumbia Deportes Tolima – Kolumbia Cúcuta Deportivo 3:4 (1:2)
24.04 Brazylia Grêmio Porto Alegre – Paragwaj Cerro Porteño 1:0 (0:0)
  • 1:0 Everton 69
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Brazylia Grêmio Porto Alegre 63121044
Kolumbia Cúcuta Deportivo 6231997
Kolumbia Deportes Tolima 6213756
Paragwaj Cerro Porteño 6213745

Grupa 4

13.02 Ekwador CS Emelec – Argentyna CA Vélez Sarsfield 0:1 (0:1)
  • 0:1 Marcelo Bustamante 13
21.02 Urugwaj Club Nacional de Football – Brazylia Internacional Porto Alegre 3:1 (0:1)
28.02 Argentyna CA Vélez Sarsfield – Urugwaj Club Nacional de Football 1:1 (1:0)
28.02 Brazylia Internacional Porto Alegre – Ekwador CS Emelec 3:0 (1:0)
14.03 Argentyna CA Vélez Sarsfield – Brazylia Internacional Porto Alegre 3:0 (1:0)
  • 1:0 Lucas Castromán 16, 2:0 Damián Ariel Escudero 21, 3:0 Damián Ariel Escudero 81
22.03 Ekwador CS Emelec – Urugwaj Club Nacional de Football 1:0 (0:0)
  • 1:0 Carlos Andrés Quiñónez 89
28.03 Brazylia Internacional Porto Alegre – Argentyna CA Vélez Sarsfield 0:0
03.04 Urugwaj Club Nacional de Football – Ekwador CS Emelec 3:1 (3:0)
  • 1:0 Agustín Viana 18, 2:0 Javier Delgado 31, 3:0 Carlos Alberto Juárez 45, 3:1 Jerónimo Morales Neumann 90
10.04 Ekwador CS Emelec – Brazylia Internacional Porto Alegre 1:2 (1:1)
12.04 Urugwaj Club Nacional de Football – Argentyna CA Vélez Sarsfield 2:0 (1:0)
19.04 Brazylia Internacional Porto Alegre – Urugwaj Club Nacional de Football 1:0 (0:0)
19.04 Argentyna CA Vélez Sarsfield – Ekwador CS Emelec 1:0 (0:0)
  • 1:0 Damián Ariel Escudero 64
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Argentyna CA Vélez Sarsfield 63211163
Urugwaj Club Nacional de Football 63121095
Brazylia Internacional Porto Alegre 63121077
Ekwador CS Emelec 61053310

Grupa 5

14.02 Boliwia Real Potosí – Brazylia CR Flamengo 2:2 (2:0)
  • 1:0 Carlos Monteiro 13, 2:0 Rubén Darío Aguilera 43, 2:1 Roni 48, 2:2 Obina 66
15.02 Wenezuela UA Maracaibo – Brazylia Paraná Clube 2:4 (1:1)
21.02 Brazylia Paraná Clube – Boliwia Real Potosí 2:0 (0:0)
  • 1:0 Dinélson 62, 2:0 Daniel Marques 73
21.02 Brazylia CR Flamengo – Wenezuela UA Maracaibo 3:1 (3:0)
13.03 Wenezuela UA Maracaibo – Boliwia Real Potosí 1:1 (0:0)
14.03 Brazylia Paraná Clube – Brazylia CR Flamengo 0:1 (0:1)
20.03 Boliwia Real Potosí – Wenezuela UA Maracaibo 2:2 (2:1)
  • 1:0 Carlos Monteiro 13k, 1:1 Cristián Cásseres 37, 2:1 Carlos Monteiro 41, 2:2 Orlando Enrique Ballesteros 57
21.03 Brazylia CR Flamengo – Brazylia Paraná Clube 1:0 (0:0)
04.04 Wenezuela UA Maracaibo – Brazylia CR Flamengo 1:2 (0:1)
10.04 Boliwia Real Potosí – Brazylia Paraná Clube 3:1 (1:1)
  • 1:0 Edemir Rodríguez 23, 1:1 Gerson 29, 2:1 Fernando Daniel Brandán 69, 3:1 Carlos Monteiro 74
18.04 Brazylia CR Flamengo – Boliwia Real Potosí 1:0 (1:0)
18.04 Brazylia Paraná Clube – Wenezuela UA Maracaibo 2:1 (2:0)
  • 1:0 Egídio 7, 2:0 Beto 14, 2:1 Julio César Machado 70
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Brazylia CR Flamengo 651016104
Brazylia Paraná Clube 6303998
Boliwia Real Potosí 6132689
Wenezuela UA Maracaibo 60242814

Grupa 6

22.02 Wenezuela Caracas FC – Ekwador LDU Quito 1:0 (0:0)
22.02 Chile CSD Colo-Colo – Argentyna River Plate 1:2 (0:1)
07.03 Ekwador LDU Quito – Chile CSD Colo-Colo 3:1 (0:1)
08.03 Argentyna River Plate – Wenezuela Caracas FC 0:1 (0:1)
  • 0:1 Iván José Velásquez 10
15.03 Ekwador LDU Quito – Argentyna River Plate 1:1 (1:0)
20.03 Wenezuela Caracas FC – Chile CSD Colo-Colo 0:4 (0:2)
29.03 Argentyna River Plate – Ekwador LDU Quito 0:0
30.03 Chile CSD Colo-Colo – Wenezuela Caracas FC 2:1 (1:0)
03.04 Chile CSD Colo-Colo – Ekwador LDU Quito 4:0 (0:0)
05.04 Wenezuela Caracas FC – Argentyna River Plate 3:1 (3:1)
25.04 Ekwador LDU Quito – Wenezuela Caracas FC 3:1 (2:0)
25.04 Argentyna River Plate – Chile CSD Colo-Colo 1:0 (0:0)
  • 1:0 Diego Alberto Galván 62
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Chile CSD Colo-Colo 63039127
Wenezuela Caracas FC 63039710
Ekwador LDU Quito 6222878
Argentyna River Plate 6222856

Grupa 7

14.02 Boliwia Club Bolívar – Argentyna Boca Juniors 0:0
21.02 Peru Club Cienciano – Meksyk Deportivo Toluca 1:2 (1:0)
27.02 Meksyk Deportivo Toluca – Boliwia Club Bolívar 1:2 (1:0)
  • 1:0 Paulo da Silva 2, 1:1 Gabriel Alejandro Viglianti 55, 1:2 Luis Hernán Sillero 59
01.03 Argentyna Boca Juniors – Peru Club Cienciano 1:0 (0:0)
mecz rozegrano na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
08.03 Peru Club Cienciano – Boliwia Club Bolívar 5:1 (0:1)
  • 0:1 Adalberto Cuéllar 16, 1:1 Miguel Ángel Mostto 63, 2:1 Juan Carlos Mariño 69k, 3:1 Miguel Ángel Mostto 79, 4:1 Juan Carlos Mariño 82, 5:1 Jaime Alfonso Ruiz 88
14.03 Meksyk Deportivo Toluca – Argentyna Boca Juniors 2:0 (1:0)
22.03 Argentyna Boca Juniors – Meksyk Deportivo Toluca 3:0 (2:0)
28.03 Boliwia Club Bolívar – Peru Club Cienciano 2:3 (1:1)
  • 1:0 Thiago Leitão 12, 1:1 Juan Carlos Mariño 33, 1:2 Juan Diego Gonzáles-Vigil 63, 2:2 Thiago Leitão 66, 2:3 Julio Edson Uribe 81k
04.04 Peru Club Cienciano – Argentyna Boca Juniors 3:0 (0:0)
  • 1:0 Juan Diego Gonzáles-Vigil 48, 2:0 Miguel Ángel Mostto 79, 3:0 Miguel Ángel Torres 91
12.04 Boliwia Club Bolívar – Meksyk Deportivo Toluca 0:2 (0:1)
26.04 Meksyk Deportivo Toluca – Peru Club Cienciano 3:0 (1:0)
26.04 Argentyna Boca Juniors – Boliwia Club Bolívar 7:0 (3:0)
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Meksyk Deportivo Toluca 640212106
Argentyna Boca Juniors 631210115
Peru Club Cienciano 63039129
Boliwia Club Bolívar 61144518

Grupa 8

13.02 Urugwaj Defensor Sporting – Argentyna Gimnasia y Esgrima La Plata 3:0 (1:0)
21.02 Kolumbia Deportivo Pasto – Brazylia Santos FC 0:1 (0:0)
01.03 Brazylia Santos FC – Urugwaj Defensor Sporting 1:0 (0:0)
06.03 Argentyna Gimnasia y Esgrima La Plata – Kolumbia Deportivo Pasto 3:2 (1:1)
  • 0:1 Carlos Andrés Rodas 10, 1:1 Sergio William Leal 30, 2:1 Antonio Pacheco D’Agosti 49, 2:2 Luis Omar Valencia 71, 3:2 Antonio Piergüidi 88
14.03 Brazylia Santos FC – Argentyna Gimnasia y Esgrima La Plata 3:0 (1:0)
15.03 Kolumbia Deportivo Pasto – Urugwaj Defensor Sporting 1:2 (0:1)
  • 1:0 Carlos Andrés Rodas 26, 1:1 Williams Guillermo Martínez 86, 1:2 Diego de Souza Carballo 90+1
22.03 Argentyna Gimnasia y Esgrima La Plata – Brazylia Santos FC 1:2 (0:1)
  • 0:1 Marcos Aurélio 3, 1:1 Sergio William Leal 88, 1:2 Zé Roberto 90
28.03 Urugwaj Defensor Sporting – Kolumbia Deportivo Pasto 3:0 (2:0)
05.04 Urugwaj Defensor Sporting – Brazylia Santos FC 0:2 (0:0)
  • 0:1 Marcos Aurélio 68, 0:2 Rodrigo Tabata 84
05.04 Kolumbia Deportivo Pasto – Argentyna Gimnasia y Esgrima La Plata 0:2 (0:1)
19.04 Argentyna Gimnasia y Esgrima La Plata – Urugwaj Defensor Sporting 3:0 (2:0)
  • 1:0 Luciano Félix Leguizamón 24, 2:0 Ignacio Ithurralde 44s, 3:0 Luciano Félix Leguizamón 72
19.04 Brazylia Santos FC – Kolumbia Deportivo Pasto 3:0 (2:0)
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Brazylia Santos FC 660018121
Urugwaj Defensor Sporting 6303987
Argentyna Gimnasia y Esgrima La Plata 63039910
Kolumbia Deportivo Pasto 60060314

1/8 finału

Meksyk Club América – Chile CSD Colo-Colo 3:0 i 1:2
Brazylia São Paulo FC – Brazylia Grêmio Porto Alegre 1:0 i 0:2
Urugwaj Defensor Sporting – Brazylia CR Flamengo 3:0 i 0:2
Argentyna Boca Juniors – Argentyna CA Vélez Sarsfield 3:0 i 1:3
Wenezuela Caracas FC – Brazylia Santos FC 2:2 i 2:3
Kolumbia Cúcuta Deportivo – Meksyk Deportivo Toluca 5:1 i 0:2
Brazylia Paraná Clube – Paragwaj Club Libertad 1:2 i 1:1
Urugwaj Club Nacional de Football – Meksyk Necaxa Aguascalientes 3:2 i 1:0

1/4 finału

Kolumbia Cúcuta Deportivo – Urugwaj Club Nacional de Football 2:0 i 2:2
Meksyk Club América – Brazylia Santos FC 0:0 i 1:2
Urugwaj Defensor Sporting – Brazylia Grêmio Porto Alegre 2:0 i 0:2, karne 2:4
Argentyna Boca Juniors – Paragwaj Club Libertad 1:1 i 2:0

1/2 finału

Brazylia Grêmio Porto Alegre – Brazylia Santos FC 2:0 i 1:3
Kolumbia Cúcuta Deportivo – Argentyna Boca Juniors 3:1 i 0:3

Finał

Argentyna Boca Juniors – Brazylia Grêmio Porto Alegre 3:0 i 2:0
13.06 2007 Buenos Aires La Bombonera (39 993)

Argentyna Boca Juniors – Brazylia Grêmio Porto Alegre 3:0 (1:0)
Sędzia: Jorge Larrionda (Urugwaj)
Bramki: 1:0 Rodrigo Palacio 18, 2:0 Juan Román Riquelme 73, 3:0 Patrício 89s
Żółte kartki: Hugo Ibarra, Éver Banega, Juan Román Riquelme, Neri Cardozo / Patrício, Sandro Goiano
Czerwone kartki: – / Sandro Goiano 58
Club Atlético Boca Juniors: Mauricio Ariel Caranta – Hugo Ibarra, Daniel Díaz, Claudio Morel Rodríguez, Clemente Rodríguez, Pablo Ledesma, Éver Banega (81 Sebastián Battaglia), Neri Cardozo (67 Jesús Dátolo), Juan Román Riquelme, Rodrigo Palacio, Martín Palermo. Trener: Miguel Ángel Russo.
Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense: Sebastián Saja – Patrício, William, Teco, Lúcio, Sandro Goiano, Diego Gavilán, Tcheco (80 Douglas), Diego Souza, Carlos Eduardo, Tuta (72 Lucas). Trener: Mano Menezes.

20.06 2007 Porto Alegre Estádio Olímpico Monumental (55 000)

Brazylia Grêmio Porto Alegre – Argentyna Boca Juniors 0:2 (0:0)
Sędzia: Óscar Ruiz (Kolumbia)
Bramki: Juan Román Riquelme 68, Juan Román Riquelme 80
Żółte kartki: Diego Souza, Lucas, Rolando Carlos Schiavi, Lúcio / Pablo Ledesma
Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense: Sebastián Saja – Patrício, William, Teco (35 Rolando Carlos Schiavi), Lúcio, Diego Gavilán, Diego Souza, Lucas, Tcheco (46 Márcio Amoroso), Tuta (70 Everton), Carlos Eduardo. Trener: Mano Menezes.
Club Atlético Boca Juniors: Mauricio Ariel Caranta – Hugo Ibarra, Daniel Díaz, Claudio Morel Rodríguez, Clemente Rodríguez, Pablo Ledesma, Éver Banega (82 Sergio Daniel Órteman), Neri Cardozo (59 Sebastián Battaglia), Juan Román Riquelme, Rodrigo Palacio (87 Mauro Boselli), Martín Palermo. Trener: Miguel Ángel Russo.

Klasyfikacja strzelców bramek

Gole Piłkarz Klub
10 Salvador CabañasMeksyk Club América
8 Blas PérezKolumbia Cúcuta Deportivo
8 Juan Román RiquelmeArgentyna Boca Juniors
7 Zé RobertoBrazylia Santos FC
5 Renato AbreuBrazylia CR Flamengo
5 Humberto SuazoChile CSD Colo-Colo
4 Damián Ariel EscuderoArgentyna CA Vélez Sarsfield
4 Juan Manuel MartínezKolumbia Cúcuta Deportivo
4 Carlos MonteiroBoliwia Real Potosí
4 Rodolfo Antonio MoyaChile Audax Italiano
4 Rodrigo PalacioArgentyna Boca Juniors
4 Martín PalermoArgentyna Boca Juniors
4 Kléber PereiraMeksyk Necaxa Aguascalientes
4 Juan Manuel SalgueiroMeksyk Necaxa Aguascalientes
4 Vicente SánchezMeksyk Deportivo Toluca
4 Diego VeraUrugwaj Club Nacional de Football

Klasyfikacja

Poniższa tabela ma charakter statystyczny. O kolejności decyduje na pierwszym miejscu osiągnięty etap rozgrywek, a dopiero potem dorobek bramkowo-punktowy. W przypadku klubów, które odpadły w rozgrywkach grupowych o kolejności decyduje najpierw miejsce w tabeli grupy, a dopiero potem liczba zdobytych punktów i bilans bramkowy.

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Argentyna Boca Juniors 14824262712
2 Brazylia Grêmio Porto Alegre 14617191115
3 Brazylia Santos FC 14112135289
4 Kolumbia Cúcuta Deportivo 12543192116
5 Meksyk Club América 12615192316
6 Paragwaj Club Libertad 1053218139
7 Urugwaj Club Nacional de Football 10523171511
8 Urugwaj Defensor Sporting 10505151311
9 Argentyna CA Vélez Sarsfield 1062220148
10 Brazylia CR Flamengo 861119127
11 Meksyk Deportivo Toluca 8503151311
12 Brazylia São Paulo FC 842214126
13 Brazylia Paraná Clube 10424141412
14 Chile CSD Colo-Colo 8404121411
15 Meksyk Necaxa Aguascalientes 8404121111
16 Wenezuela Caracas FC 8314101115
17 Kolumbia Deportes Tolima 84131397
18 Ekwador LDU Quito 833212119
19 Chile Audax Italiano 63211186
20 Brazylia Internacional Porto Alegre 63121077
21 Peru Club Cienciano 63039129
22 Argentyna CA Banfield 6303988
23 Argentyna Gimnasia y Esgrima La Plata 63039910
24 Boliwia Real Potosí 6132689
25 Argentyna River Plate 6222856
26 Paragwaj Cerro Porteño 6213745
27 Boliwia Club Bolívar 61144518
28 Ekwador CS Emelec 61053310
29 Wenezuela UA Maracaibo 60242814
30 Ekwador CD El Nacional 60151411
31 Kolumbia Deportivo Pasto 60060314
32 Peru Alianza Lima 60060213
33 Peru Club Sporting Cristal 2101326
34 Chile CD Cobreloa 2011113
35 Paragwaj Tacuary FC 2011114
36 Wenezuela Táchira San Cristóbal 2002014
37 Urugwaj Danubio FC 2002015
38 Boliwia Club Blooming 2002006
Podsumowanie: 138 meczów, w tym 21 remisów, 364 bramki – 2,64 bramki/mecz

Linki zewnętrzne