Copa Libertadores 2015

Copa Libertadores 2015
LVI edycja
2014 2016
Szczegóły turnieju
Liczba drużyn

38

Mistrz

Argentyna River Plate (3. tytuł)

Statystyki turnieju
Mecze

137

Strzelone gole

342 (2,5 na mecz)

Król strzelców

Gustavo Leonardo Bou

Copa Libertadores 2015 – 56. edycja Copa Libertadores.

W pięćdziesiątej szóstej edycji Copa Libertadores udział wzięło 38 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły najwięcej klubów – Argentyna 6, a Brazylia 5. Reszta państw wystawiła w turnieju po 3 kluby.

Broniący tytułu klub San Lorenzo de Almagro odpadł już w fazie grupowej, przegrywając rywalizację z dwoma klubami brazylijskimi – Corinthians Paulista i São Paulo FC. Obaj pogromcy obrońcy tytułu odpadli już w 1/8 finału. São Paulo wyeliminowany został po rzutach karnych przez Cruzeiro EC, a Corinthians odpadł w walce z paragwajskim klubem Club Guaraní, przegrywając oba mecze i nie zdobywając w nich żadnej bramki. Cruzeiro w ćwierćfinale uległ drużynie River Plate, a Guaraní okazał wyższość nad zespołem Racing Club de Avellaneda. W półfinale River Plate pokonał w dwumeczu drużynę Guaraní, a w finale rozprawił się zdecydowanie z meksykańską drużyną Tigres UANL Monterrey.

W rundzie wstępnej 56 edycji Copa Libertadores 12 klubów podzielono na 6 par. Zwycięzcy dwumeczów awansowali do fazy grupowej.

W fazie grupowej 32 kluby podzielono na 8 grup liczących po 4 drużyny. Do 1/8 finału awansowały po dwa najlepsze kluby z każdej grupy.

W 1/8 finału wylosowano osiem par, które wyłoniły ośmiu ćwierćfinalistów. W ćwierćfinale wylosowano cztery pary, które wyłoniły czterech półfinalistów. W półfinale dwie pary wyłoniły dwóch finalistów.

W ćwierćfinale znalazły się 2 kluby brazylijskie oraz 2 kluby z Argentyny. Ekwador, Kolumbia, Meksyk i Paragwaj wprowadziły do najlepszej ósemki po jednym klubie. W półfinale Argentyna, Brazylia, Meksyk i Paragwaj miały po jednym klubie. W finale argentyński klub River Plate po bezbramkowym remisie na wyjeździe pokonał u siebie 3:0 meksykański klub Tigres UANL Monterrey, sięgając po najwyższe klubowe trofeum Ameryki Południowej po raz trzeci.

Trzy państwa nie zdołały wprowadzić choćby jednej drużyny do 1/8 finału. Były to Chile, Peru i Wenezuela.

1/32 finału: Runda wstępna

PeruAlianza Lima – ArgentynaCA Huracán 0:4 i 0:0
MeksykMonarcas Morelia – BoliwiaClub The Strongest 1:1 i 0:2
BrazyliaCorinthians Paulista – KolumbiaOnce Caldas 4:0 i 1:1
WenezuelaTáchira San Cristóbal – ParagwajCerro Porteño 2:1 i 2:2
ChileCD Palestino – UrugwajClub Nacional de Football 1:0 i 1:2
  • 05.02 1:0 Diego Rosende Lagos 69
  • 12.02 1:0 Renato Andrés Ramos 37, 1:1 Germán Andrés Lanaro 41s, 1:2 Gastón Rodrigo Pereiro 44
EkwadorIndependiente José Terán Sangolquí – ArgentynaEstudiantes La Plata 1:0 i 0:4

1/16 finału: Faza grupowa

Grupa 1

17.02 MeksykAtlas Guadalajara – KolumbiaIndependiente Santa Fe 0:1 (0:0)
18.02 ChileCSD Colo-Colo – BrazyliaClube Atlético Mineiro 2:0 (1:0)
25.02 BrazyliaClube Atlético Mineiro – MeksykAtlas Guadalajara 0:1 (0:0)
26.02 KolumbiaIndependiente Santa Fe – ChileCSD Colo-Colo 3:1 (2:0)
04.03 ChileCSD Colo-Colo – MeksykAtlas Guadalajara 2:0 (0:0)
18.03 KolumbiaIndependiente Santa Fe Bogota – BrazyliaClube Atlético Mineiro 0:1 (0:0)
07.04 MeksykAtlas Guadalajara – ChileCSD Colo-Colo 1:3 (1:1)
09.04 BrazyliaClube Atlético Mineiro – KolumbiaIndependiente Santa Fe Bogota 2:0 (1:0)
15.04 MeksykAtlas Guadalajara – BrazyliaClube Atlético Mineiro 1:0 (1:0)
15.04 ChileCSD Colo-Colo – KolumbiaIndependiente Santa Fe 0:3 (0:1)
  • 0:1 Luis Alfonso Páez 30, 0:2 Omar Sebastián Pérez 46, 0:3 Yerry Fernando Mina 67
22.04 BrazyliaClube Atlético Mineiro – ChileCSD Colo-Colo 2:0 (1:0)
22.04 KolumbiaIndependiente Santa Fe – MeksykAtlas Guadalajara 3:1 (2:0)
  • 1:0 Omar Sebastián Pérez 20, 2:0 Juan Daniel Roa 30, 2:1 Walter Kannemann 60, 3:1 Yamilson Alexis Rivera 90+2
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 KolumbiaIndependiente Santa Fe Bogota 640212105
2 BrazyliaClube Atlético Mineiro 6303954
3 ChileCSD Colo-Colo 6303989
4 MeksykAtlas Guadalajara 6204649

Grupa 2

18.02 BrazyliaCorinthians Paulista – BrazyliaSão Paulo FC 2:0 (1:0)
19.02 UrugwajDanubio FC – ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 1:2 (1:0)
25.02 BrazyliaSão Paulo FC – UrugwajDanubio FC 4:0 (2:0)
  • 1:0 Pato 3, 2:0 Pato 40, 3:0 Reinaldo 69, 4:0 Jonathan Cafu 88
04.03 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro – BrazyliaCorinthians Paulista 0:1 (0:0)
17.03 UrugwajDanubio FC – BrazyliaCorinthians Paulista 1:2 (0:0)
18.03 BrazyliaSão Paulo FC – ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 1:0 (0:0)
01.04 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro – BrazyliaSão Paulo FC 1:0 (0:0)
01.04 BrazyliaCorinthians Paulista – UrugwajDanubio FC 4:0 (2:0)
15.04 UrugwajDanubio FC – BrazyliaSão Paulo FC 1:2 (0:0)
  • 1:0 Leandro Nicolás Sosa 47, 1:1 Pato 60, 1:2 Ricardo Centurión 90
16.04 BrazyliaCorinthians Paulista – ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 0:0
22.04 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro – UrugwajDanubio FC 0:1 (0:0)
  • 0:1 Agustín Viana 88
22.04 BrazyliaSão Paulo FC – BrazyliaCorinthians Paulista 2:0 (2:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaSC Corinthians Paulista 64111393
2 BrazyliaSão Paulo FC 64021294
3 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 6213734
4 UrugwajDanubio FC 61053414

Grupa 3

24.02 ArgentynaCA Huracán – WenezuelaMineros Guayana 2:2 (1:1)
0:1 Zamir Valoyes 21, 1:1 Lucas Villarruel 27, 1:2 Zamir Valoyes 81k, 2:2 Eduardo Rodrigo Domínguez 88k
25.02 BoliwiaUniversitario Sucre – BrazyliaCruzeiro EC 0:0
03.03 WenezuelaMineros Guayana – BoliwiaUniversitario Sucre 0:1 (0:0)
03.03 BrazyliaCruzeiro EC – ArgentynaCA Huracán 0:0
10.03 BoliwiaUniversitario Sucre – ArgentynaCA Huracán 0:0
19.03 WenezuelaMineros Guayana – BrazyliaCruzeiro EC 0:2 (0:1)
08.04 ArgentynaCA Huracán – BoliwiaUniversitario Sucre 1:1 (1:1)
08.04 BrazyliaCruzeiro EC – WenezuelaMineros Guayana 3:0 (2:0)
14.04 ArgentynaCA Huracán – BrazyliaCruzeiro EC 3:1 (2:0)
  • 1:0 Ramón Darío Ábila 14, 2:0 Ramón Darío Ábila 25, 2:1 Leandro Damião 60k, 3:1 Federico Mancinelli 62
14.04 BoliwiaUniversitario Sucre – WenezuelaMineros Guayana 2:0 (0:0)
21.04 BrazyliaCruzeiro EC – BoliwiaUniversitario Sucre 2:0 (1:0)
21.04 WenezuelaMineros Guayana – ArgentynaCA Huracán 3:0 (2:0)
  • 1:0 Zamir Valoyes 9, 2:0 Zamir Valoyes 39, 3:0 Rafael Eduardo Acosta 64
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaCruzeiro EC 63211183
2 BoliwiaUniversitario Sucre 6231943
3 ArgentynaCA Huracán 6141767
4 WenezuelaMineros Guayana 61144510

Grupa 4

17.02 ChileClub Universidad de Chile – EkwadorEmelec Guayaquil 0:1 (0:0)
17.02 BoliwiaClub The Strongest – BrazyliaSC Internacional 3:1 (2:0)
24.02 EkwadorEmelec Guayaquil – BoliwiaClub The Strongest 3:0 (2:0)
26.02 BrazyliaSC Internacional – ChileClub Universidad de Chile 3:1 (1:0)
04.03 BrazyliaSC Internacional – EkwadorEmelec Guayaquil 3:2 (1:2)
05.03 ChileClub Universidad de Chile – BoliwiaClub The Strongest 3:1 (1:1)
17.03 BoliwiaClub The Strongest – ChileClub Universidad de Chile 5:3 (1:1)
18.03 EkwadorEmelec Guayaquil – BrazyliaSC Internacional 1:1 (1:0)
15.04 BoliwiaClub The Strongest – EkwadorEmelec Guayaquil 1:0 (0:0)
16.04 ChileClub Universidad de Chile – BrazyliaSC Internacional 0:4 (0:3)
  • 0:1 Nilmar 9, 0:2 Eduardo Sasha 12, 0:3 Nilmar 31, 0:4 Valdívia 58
22.04 EkwadorEmelec Guayaquil – ChileClub Universidad de Chile 2:0 (1:0)
22.04 BrazyliaSC Internacional – BoliwiaClub The Strongest 1:0 (1:0)
  • 1:0 Valdívia 40
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaSC Internacional 641113137
2 EkwadorEmelec Guayaquil 63121095
3 BoliwiaClub The Strongest 630391011
4 ChileClub Universidad de Chile 61053716

Grupa 5

17.02 UrugwajMontevideo Wanderers – WenezuelaZamora Barinas 3:2 (1:1)
  • 0:1 Jhon Eduard Murillo 25, 1:1 Gastón Rodríguez Maeso 45+1, 1:2 Arles Eduardo Flores 53, 2:2 Nicolás Gabriel Albarracín 78k, 3:2 Leandro Federico Reymúndez 81
18.02 ChileCD Palestino – ArgentynaBoca Juniors 0:2 (0:1)
  • 0:1 Andrés Eliseo Chávez 37, 0:2 Sebastián Alberto Palacios 68
26.02 ArgentynaBoca Juniors – UrugwajMontevideo Wanderers 2:1 (2:1)
  • 1:0 Juan Cruz Komar 32, 1:1 Diego Nicolás Riolfo 33, 2:1 Dani Osvaldo 42
26.02 WenezuelaZamora Barinas – ChileCD Palestino 0:1 (0:1)
  • 0:1 Alejandro Samuel Márquez 44
10.03 UrugwajMontevideo Wanderers – ChileCD Palestino 1:0 (1:0)
  • 1:0 Matías Joaquín Santos 22
11.03 ArgentynaBoca Juniors – WenezuelaZamora Barinas 5:0 (3:0)
17.03 WenezuelaZamora Barinas – ArgentynaBoca Juniors 1:5 (1:0)
19.03 ChileCD Palestino – UrugwajMontevideo Wanderers 1:1 (0:1)
  • 0:1 Alex Silva Quiroga 35, 1:1 Jason Alejandro Silva 65
07.04 ChileCD Palestino – WenezuelaZamora Barinas 4:0 (0:0)
  • 1:0 Diego Cháves de Miquelerena 46, 2:0 Leonardo Felipe Valencia 67, 3:0 Diego Cháves de Miquelerena 84, 4:0 Mathías Vidangossy 87
09.04 UrugwajMontevideo Wanderers – ArgentynaBoca Juniors 0:3 (0:1)
16.04 ArgentynaBoca Juniors – ChileCD Palestino 2:0 (0:0)
16.04 WenezuelaZamora Barinas – UrugwajMontevideo Wanderers 0:3 (0:1)
  • 0:1 Matías Joaquín Santos 33, 0:2 Nicolás Gabriel Albarracín 63, 0:3 Gastón Rodríguez Maeso 87
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 ArgentynaBoca Juniors 660018192
2 UrugwajMontevideo Wanderers 63121098
3 ChileCD Palestino 6213766
4 WenezuelaZamora Barinas 60060321

Grupa 6

18.02 MeksykTigres UANL Monterrey – PeruJuan Aurich Chiclayo 3:0 (1:0)
19.02 BoliwiaCD San José – ArgentynaRiver Plate 2:0 (0:0)
  • 1:0 Ángel Reinaldo Orué 80, 2:0 Gabriel Valverde Rivera 87
05.03 ArgentynaRiver Plate – MeksykTigres UANL Monterrey 1:1 (0:1)
05.03 PeruJuan Aurich Chiclayo – BoliwiaCD San José 2:0 (2:0)
11.03 BoliwiaCD San José – MeksykTigres UANL Monterrey 0:1 (0:1)
12.03 PeruJuan Aurich Chiclayo – ArgentynaRiver Plate 1:1 (0:1)
17.03 MeksykTigres UANL Monterrey – BoliwiaCD San José 4:0 (2:0)
19.03 ArgentynaRiver Plate – PeruJuan Aurich Chiclayo 1:1 (1:0)
07.04 BoliwiaCD San José – PeruJuan Aurich Chiclayo 1:1 (1:1)
08.04 MeksykTigres UANL Monterrey – ArgentynaRiver Plate 2:2 (1:0)
15.04 PeruJuan Aurich Chiclayo – MeksykTigres UANL Monterrey 4:5
15.04 ArgentynaRiver Plate – BoliwiaCD San José 3:0 (1:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 MeksykTigres UANL Monterrey 642014167
2 ArgentynaRiver Plate 6141787
3 PeruJuan Aurich Chiclayo 61326911
4 BoliwiaCD San José 61144311

Grupa 7

19.02 ParagwajClub Libertad – KolumbiaAtlético Nacional 2:2 (2:1)
  • 0:1 Pablo Zeballos 4, 1:1 Jorge Daniel González Marquet 20, 2:1 Hernán Rodrigo López 33k, 2:2 Luis Carlos Ruiz 59k
25.02 ArgentynaEstudiantes La Plata – EkwadorBarcelona SC 3:0 (2:0)
03.03 EkwadorBarcelona SC – ParagwajClub Libertad 0:1 (0:0)
  • 0:1 Jorge Eduardo Recalde 77
05.03 KolumbiaAtlético Nacional – ArgentynaEstudiantes La Plata 1:1 (1:0)
11.03 EkwadorBarcelona SC – KolumbiaAtlético Nacional 1:2 (1:0)
12.03 ParagwajClub Libertad – ArgentynaEstudiantes La Plata 1:0 (0:0)
  • 1:0 Santiago Tréllez 62
18.03 ArgentynaEstudiantes La Plata – ParagwajClub Libertad 1:0 (0:0)
19.03 KolumbiaAtlético Nacional – EkwadorBarcelona SC 2:3 (1:1)
  • 1:0 Jairo Fabián Palomino 26, 1:1 Ely Esterilla 37, 1:2 Brahian Alemán 46, 1:3 Brahian Alemán 51, 2:3 Yulián Mejía 70
09.04 ArgentynaEstudiantes La Plata – KolumbiaAtlético Nacional 0:1 (0:1)
  • 0:1 Yulián Mejía 36
09.04 ParagwajClub Libertad – EkwadorBarcelona SC 1:1 (0:1)
21.04 KolumbiaAtlético Nacional – ParagwajClub Libertad 4:0 (1:0)
  • 1:0 Yulián Mejía 28, 2:0 Luis Carlos Ruiz 50, 3:0 Luis Carlos Ruiz 52, 4:0 Jonathan Copete 72
21.04 EkwadorBarcelona SC – ArgentynaEstudiantes La Plata 0:2 (0:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 KolumbiaAtlético Nacional 632111127
2 ArgentynaEstudiantes La Plata 63121073
3 ParagwajClub Libertad 6222858
4 EkwadorBarcelona SC 61144511

Grupa 8

17.02 WenezuelaTáchira San Cristóbal – ArgentynaRacing Club de Avellaneda 0:5 (0:2)
  • 0:1 Luciano Lollo 20, 0:2 Gustavo Leonardo Bou 39, 0:3 Gustavo Leonardo Bou 52, 0:4 Diego Milito 55, 0:5 Gustavo Leonardo Bou 68
18.02 ParagwajClub Guaraní – PeruClub Sporting Cristal 2:2 (0:1)
24.02 ArgentynaRacing Club de Avellaneda – ParagwajClub Guaraní 4:1 (1:0)
  • 1:0 Gustavo Leonardo Bou 43, 2:0 Diego Milito 48, 2:1 Federico Javier Santander 64, 3:1 Gustavo Leonardo Bou 78, 4:1 Gustavo Leonardo Bou 81
24.02 PeruClub Sporting Cristal – WenezuelaTáchira San Cristóbal 1:1 (1:0)
10.03 ParagwajClub Guaraní – WenezuelaTáchira San Cristóbal 5:2 (4:1)
10.03 ArgentynaRacing Club de Avellaneda – PeruClub Sporting Cristal 1:2 (0:0)
17.03 PeruClub Sporting Cristal – ArgentynaRacing Club de Avellaneda 0:2 (0:0)
18.03 WenezuelaTáchira San Cristóbal – ParagwajClub Guaraní 1:1 (1:1)
1:0 César Eduardo González 20k, 1:1 Julián Benítez 41k
07.04 ParagwajClub Guaraní – ArgentynaRacing Club de Avellaneda 2:0 (0:0)
  • 1:0 Federico Javier Santander 66, 2:0 Marcelo Palau 80
08.04 WenezuelaTáchira San Cristóbal – PeruClub Sporting Cristal 0:0
14.04 ArgentynaRacing Club de Avellaneda – WenezuelaTáchira San Cristóbal 3:2 (0:1)
  • 0:1 José Alí Meza 29, 0:2 José Alí Meza 48, 1:2 Diego Milito 57, 2:2 Gustavo Leonardo Bou 69, 3:2 Brian Leonel Fernández 90
14.04 PeruClub Sporting Cristal – ParagwajClub Guaraní 1:1 (0:1)
  • 0:1 Federico Javier Santander 13, 1:1 Sergio Rubén Blanco 58
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 ArgentynaRacing Club de Avellaneda 640212157
2 ParagwajClub Guaraní 623191210
3 PeruClub Sporting Cristal 6141767
4 WenezuelaTáchira San Cristóbal 60333615

1/8 finału

BoliwiaUniversitario Sucre – MeksykTigres UANL Monterrey 1:2 i 1:1
ArgentynaEstudiantes La Plata – KolumbiaIndependiente Santa Fe Bogota 2:1 i 0:2
ParagwajClub Guaraní – BrazyliaCorinthians Paulista2:0 i 1:0
BrazyliaSão Paulo FC – BrazyliaCruzeiro EC 1:0 i 0:1, karne 3:4
BrazyliaClube Atlético Mineiro – BrazyliaSC Internacional 2:2 i 1:3
UrugwajMontevideo Wanderers – ArgentynaRacing Club de Avellaneda 1:1 i 1:2
  • 07.05 1:0Matías Joaquín Santos 54, 1:1 Brian Leonel Fernández 86
  • 14.05 0:1 Washington Camacho 15, 0:2 Gustavo Leonardo Bou 39, 1:2 Maximiliano Martín Olivera 89
ArgentynaRiver Plate – ArgentynaBoca Juniors 1:0 i vo
  • 07.05 1:0 Carlos Andrés Sánchez 81k
  • 14.05 vo (w przerwie rewanżowego meczu przy stanie 0:0 doszło do zamieszek na trybunach; klub Boca Juniors został zdyskwalifikowany)
EkwadorEmelec Guayaquil – KolumbiaAtlético Nacional 2:0 i 0:1

1/4 finału

EkwadorEmelec Guayaquil – MeksykTigres UANL Monterrey 1:0 i 0:2
KolumbiaIndependiente Santa Fe Bogota – BrazyliaSC Internacional 1:0 i 0:2
ArgentynaRiver Plate – BrazyliaCruzeiro EC 0:1 i 3:0
ParagwajClub Guaraní – ArgentynaRacing Club de Avellaneda 1:0 i 0:0

1/2 finału

ArgentynaRiver Plate – ParagwajClub Guaraní 2:0 i 1:1
BrazyliaSC Internacional – MeksykTigres UANL Monterrey 2:1 i 1:3

Finał

MeksykTigres UANL Monterrey – ArgentynaRiver Plate 0:0 i 0:3
29.07 2015 Monterrey Estadio Universitario (40 000)

MeksykTigres UANL Monterrey – ArgentynaRiver Plate 0:0
Sędzia: Antonio Javier Arias (Paragwaj)
Żółte kartki: Rafael Sóbis, Jürgen Damm / Leonel Vangioni, Gabriel Mercado, Leonardo Ponzio
Czerwone kartki: – / Marcelo Gallardo 71
Club de Fútbol Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León: Nahuel Guzmán – Israel Jiménez, Hugo Ayala (40 José Arturo Rivas), Juninho (k), Jorge Torres Nilo – Jürgen Damm, Egidio Arévalo Ríos (69 Jesús Dueñas), Guido Pizarro, Damián Álvarez – Rafael Sóbis, André-Pierre Gignac. Trener: Ricardo Ferretti
Club Atlético River Plate: Marcelo Alberto Barovero (k) – Gabriel Mercado, Jonathan Maidana, Ramiro Funes Mori, Leonel Vangioni – Carlos Andrés Sánchez, Matías Kranevitter, Leonardo Ponzio (75 Lucho González), Tabaré Viudez (45 Nicolás Bertolo) – Rodrigo Mora (45 Gonzalo Nicolás Martínez), Lucas Nicolás Alario. Trener: Marcelo Gallardo.

05.08 2015 Buenos Aires Estadio Monumental (69 000)

ArgentynaRiver Plate – MeksykTigres UANL Monterrey 3:0 (1:0)
Sędzia: Darío Agustín Ubríaco (Urugwaj)
Bramki: 1:0 Lucas Nicolás Alario 44, 2:0 Carlos Andrés Sánchez 74, 3:0 Ramiro Funes Mori 78
Żółte kartki: Lucas Nicolás Alario, Ramiro Funes Mori, Fernando Cavenaghi, Carlos Andrés Sánchez – Israel Jiménez, Juninho, André-Pierre Gignac, José Arturo Rivas, Jorge Torres Nilo
Club Atlético River Plate: Marcelo Alberto Barovero – Camilo Mayada, Jonathan Maidana, Ramiro Funes Mori, Leonel Vangioni – Matías Kranevitter (81 Lucho González), Carlos Andrés Sánchez, Leonardo Ponzio, Nicolás Bertolo – Lucas Nicolás Alario (68 Sebastián Driussi), Fernando Cavenaghi (k) (76 Leonardo Nicolás Pisculichi). Trener: Matías Biscay
Club de Fútbol Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León: Nahuel Guzmán – Israel Jiménez (76 Joffre Guerrón), Juninho (k), José Arturo Rivas, Jorge Torres Nilo – Jürgen Damm, Guido Pizarro, Egidio Arévalo Ríos (63 Jesús Dueñas) – Rafael Sóbis, André-Pierre Gignac, Javier Aquino. Trener: Ricardo Ferretti.

Klasyfikacja strzelców bramek

Gole Piłkarz Klub
8 Gustavo Leonardo BouArgentynaRacing Club de Avellaneda
7 Guido CarrilloArgentynaEstudiantes La Plata
6 Miller BolañosEkwadorEmelec Guayaquil
6 Federico Javier SantanderParagwajClub Guaraní
5 Esteban ParedesChileCSD Colo-Colo
5 ValdíviaBrazyliaSC Internacional
4 Ramón Darío ÁbilaArgentynaCA Huracán
4 Andrés D’AlessandroBrazyliaSC Internacional
4 EliasBrazyliaSC Corinthians Paulista
4 Pablo Daniel EscobarBoliwiaClub The Strongest
4 Enrique EsquedaMeksykTigres UANL Monterrey
4 Fernando Fabián FernándezParagwajClub Guaraní
4 José Paolo GuerreroBrazyliaSC Corinthians Paulista
4 Joffre GuerrónMeksykTigres UANL Monterrey
4 Leandro DamiãoBrazyliaCruzeiro EC
4 Diego MilitoArgentynaRacing Club de Avellaneda
4 Rodrigo MoraArgentynaRiver Plate
4 Wilson MoreloKolumbiaIndependiente Santa Fe Bogota
4 Carlos Andrés SánchezArgentynaRiver Plate
4 Rafael SóbisMeksykTigres UANL Monterrey
4 Luis Carlos RuizKolumbiaAtlético Nacional
4 Zamir ValoyesWenezuelaMineros Guayana

Klasyfikacja

Poniższa tabela ma charakter statystyczny. O kolejności decyduje na pierwszym miejscu osiągnięty etap rozgrywek, a dopiero potem dorobek bramkowo-punktowy. W przypadku klubów, które odpadły w rozgrywkach grupowych o kolejności decyduje najpierw miejsce w tabeli grupy, a dopiero potem liczba zdobytych punktów i bilans bramkowy.

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 ArgentynaRiver Plate 1356221189
2 MeksykTigres UANL Monterrey 14743252516
3 BrazyliaSC Internacional 12723232315
4 ParagwajClub Guaraní 12552201713
5 KolumbiaIndependiente Santa Fe Bogota 1060418149
6 ArgentynaRacing Club de Avellaneda 10523171810
7 BrazyliaCruzeiro EC 1052317107
8 EkwadorEmelec Guayaquil 1051416128
9 ArgentynaBoca Juniors 760118193
10 BrazyliaSC Corinthians Paulista 1052317147
11 ArgentynaEstudiantes La Plata 1051416137
12 BrazyliaSão Paulo FC 850315105
13 KolumbiaAtlético Nacional 842214139
14 UrugwajMontevideo Wanderers 8323111111
15 BoliwiaUniversitario Sucre 82421066
16 BrazyliaClube Atlético Mineiro 83141089
17 BoliwiaClub The Strongest 8413131312
18 ArgentynaCA Huracán 825111107
19 ChileCD Palestino 83141088
20 ChileCSD Colo-Colo 6303989
21 ParagwajClub Libertad 6222858
22 PeruClub Sporting Cristal 6141767
23 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 6213734
24 PeruJuan Aurich Chiclayo 61326911
25 WenezuelaTáchira San Cristóbal 814371018
26 MeksykAtlas Guadalajara 6204649
27 WenezuelaMineros Guayana 61144510
28 EkwadorBarcelona SC 61144511
29 BoliwiaCD San José 61144311
30 ChileClub Universidad de Chile 61053716
31 UrugwajDanubio FC 61053414
32 WenezuelaZamora Barinas 60060321
33 UrugwajClub Nacional de Football 2101322
34 EkwadorIndependiente José Terán Sangolquí 2101314
35 ParagwajCerro Porteño 2011134
36 MeksykMonarcas Morelia 2011113
37 KolumbiaOnce Caldas 2011115
38 PeruAlianza Lima 2011104
Podsumowanie: 137 meczów, w tym 31 remisów, 342 bramki – 2,50 bramki/mecz

Linki zewnętrzne

  • RSSSF
  • Copa Libertadores 2015 (josecarluccio.blogspot.com)
  • Copa Libertadores 2015 (football-lineups.com)
  • Copa Libertadores, [w:] baza Soccerway (liga–sezon) [dostęp 2021-01-04].