Copa Libertadores 2008

Copa Libertadores 2008
IL edycja
2007 2009
Szczegóły turnieju
Liczba drużyn

38

Mistrz

Ekwador LDU Quito (1. tytuł)

Statystyki turnieju
Mecze

138

Strzelone gole

358 (2,59 na mecz)

Król strzelców

Salvador Cabañas

W czterdziestej dziewiątej edycji Copa Libertadores udział wzięło 38 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły najwięcej klubów – Argentyna 6, a Brazylia 5. Reszta państw wystawiła w turnieju po 3 kluby.

Broniący tytułu klub Boca Juniors z trudem poradził sobie w fazie grupowej, awansując tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W 1/8 finału obrońcy tytułu pewnie poradzili sobie z brazylijskim klubem Cruzeiro EC, a w ćwierćfinale okazali się zdecydowanie lepsi od niedawnego grupowego rywala, meksykańskiej drużyny Atlas Guadalajara. W półfinale Boca Juniors uległ brazylijskiemu Fluminense FC, który w finale przegrał w rzutach karnych z rewelacją z Ekwadoru, zespołem LDU Quito.

W rundzie wstępnej 49 edycji Copa Libertadores 12 klubów podzielono na 6 par. Zwycięzcy dwumeczów awansowali do fazy grupowej.

W fazie grupowej 32 kluby podzielono na 8 grup liczących po 4 drużyny. Do 1/8 finału awansowały po dwa najlepsze kluby z każdej grupy.

W 1/8 finału wylosowano osiem par, które wyłoniły ośmiu ćwierćfinalistów. W ćwierćfinale wylosowano cztery pary, które wyłoniły czterech półfinalistów. W półfinale dwie pary wyłoniły dwóch finalistów.

W ćwierćfinale znalazły się 3 kluby brazylijskie, po 2 kluby z Argentyny i Meksyku oraz jeden klub z Ekwadoru. W półfinale każdy z tych czterech krajów miał po jednej drużynie. Finał zakończył się sensacyjnym triumfem drużyny LDU Quito, która okazała swą wyższość nad faworyzowanym Fluminense. W Ekwadorze LDU zwyciężył pewnie 4:2. W rewanżu Fluminense na słynnej Maracanie odrobił straty wygrywając 3:1. Karne wygrała drużyna LDU, i jako pierwszy w dziejach klub z Ekwadoru została triumfatorem Pucharu Wyzwolicieli.

Aż 5 państw nie zdołało wprowadzić choćby jednej drużyny do 1/8 finału. Były to Boliwia, Chile, Paragwaj, Peru i Wenezuela.

1/32 finału: Runda wstępna

ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires – WenezuelaMineros Guayana 2:0 i 1:2
BrazyliaCruzeiro EC – ParagwajCerro Porteño 3:1 i 3:2
MeksykAtlas Guadalajara – BoliwiaLa Paz FC 2:0 i 0:1
EkwadorOlmedo Riobamba – ArgentynaCA Lanús 1:0 i 0:3
  • 31.01 1:0 Estuardo Cristián Quiñónez 71
  • 05.02 0:1 Matías Lionel Fritzler 58, 0:2 Santiago Biglieri 77, 0:3 Maximiliano Nicolás Velázquez 83
PeruCienciano Cuzco – UrugwajMontevideo Wanderers 1:0 i 0:0
KolumbiaBoyacá Chicó Tunja – ChileAudax Italiano 4:3 i 0:1

1/16 finału: Faza grupowa

Grupa 1

12.02 WenezuelaCaracas – ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 2:0 (1:0)
13.02 BrazyliaCruzeiro EC – BoliwiaReal Potosí 3:0 (0:0)
21.02 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro – BrazyliaCruzeiro EC 0:0
26.02 WenezuelaCaracas – BoliwiaReal Potosí 2:1 (2:0)
04.03 BrazyliaCruzeiro EC – WenezuelaCaracas 3:0 (2:0)
11.03 BoliwiaReal Potosí – ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 2:3 (2:0)
18.03 WenezuelaCaracas – BrazyliaCruzeiro EC 1:1 (1:0)
25.03 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro – BoliwiaReal Potosí 1:0 (1:0)
  • 1:0 Adrián Hernán González 29k
01.04 BoliwiaReal Potosí – WenezuelaCaracas 3:1 (2:1)
  • 1:0 Isidro Ramón Candía 3, 1:1 Rafael Ernesto Castellín 6, 2:1 Hugo Suárez 25, 3:1 Álvaro Gabriel Pintos 80
03.04 BrazyliaCruzeiro EC – ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 3:1 (1:0)
16.04 BoliwiaReal Potosí – BrazyliaCruzeiro EC 5:1 (2:1)
16.04 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro – WenezuelaCaracas 3:0 (2:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaCruzeiro EC 632111117
2 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 63121087
3 WenezuelaCaracas 62137611
4 BoliwiaReal Potosí 620461111

Grupa 2

12.02 EkwadorDeportivo Cuenca – ArgentynaEstudiantes La Plata 1:0 (1:0)
  • 1:0 Mauricio Javier Ferradas 45+1
14.02 ArgentynaCA Lanús – UrugwajDanubio FC 3:1 (1:1)
21.02 EkwadorDeportivo Cuenca – UrugwajDanubio FC 0:0
26.02 ArgentynaEstudiantes La Plata – ArgentynaCA Lanús 0:0
05.03 UrugwajDanubio FC – ArgentynaEstudiantes La Plata 1:2 (1:0)
13.03 ArgentynaCA Lanús – EkwadorDeportivo Cuenca 0:0
18.03 ArgentynaEstudiantes La Plata – UrugwajDanubio FC 2:0 (1:0)
20.03 EkwadorDeportivo Cuenca – ArgentynaCA Lanús 1:1 (0:1)
  • 0:1 Sebastián Salomón 7, 1:1 Jhon Antonio García 70
27.03 UrugwajDanubio FC – EkwadorDeportivo Cuenca 2:0 (2:0)
02.04 ArgentynaCA Lanús – ArgentynaEstudiantes La Plata 3:3 (2:2)
15.04 UrugwajDanubio FC – ArgentynaCA Lanús 1:2 (0:0)
15.04 ArgentynaEstudiantes La Plata – EkwadorDeportivo Cuenca 2:0 (1:0)
  • 1:0 Leandro Hernán Lázzaro 11, 2:0 Polo Raúl Wila 87s
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 ArgentynaEstudiantes La Plata 63211195
2 ArgentynaCA Lanús 62401096
3 EkwadorDeportivo Cuenca 6132625
4 UrugwajDanubio FC 6114459

Grupa 3

20.02 WenezuelaUA Maracaibo – ArgentynaBoca Juniors 1:1 (0:0)
21.02 MeksykAtlas Guadalajara – ChileCSD Colo-Colo 3:0 (2:0)
28.02 WenezuelaUA Maracaibo – ChileCSD Colo-Colo 1:3 (0:0)
  • 0:1 Gonzalo Fierro 48, 0:2 Gustavo Biscayzacú 68, 0:3 Gregory Lancken 86s, 1:3 Heiber Eduardo Díaz 90+2
06.03 ArgentynaBoca Juniors – MeksykAtlas Guadalajara 3:0 (1:0)
12.03 MeksykAtlas Guadalajara – WenezuelaUA Maracaibo 3:0 (1:0)
20.03 ChileCSD Colo-Colo – ArgentynaBoca Juniors 2:0 (2:0)
  • 1:0 Cristóbal Andrés Jorquera 2, 2:0 Gustavo Biscayzacú 34
25.03 WenezuelaUA Maracaibo – MeksykAtlas Guadalajara 1:1 (0:0)
27.03 ArgentynaBoca Juniors – ChileCSD Colo-Colo 4:3 (1:2)
08.04 MeksykAtlas Guadalajara – ArgentynaBoca Juniors 3:1 (1:1)
10.04 ChileCSD Colo-Colo – WenezuelaUA Maracaibo 2:0 (0:0)
22.04 ChileCSD Colo-Colo – MeksykAtlas Guadalajara 1:1 (1:0)
22.04 ArgentynaBoca Juniors – WenezuelaUA Maracaibo 3:0 (2:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 MeksykAtlas Guadalajara 632111116
2 ArgentynaBoca Juniors 631210129
3 ChileCSD Colo-Colo 631210119
4 WenezuelaUA Maracaibo 60242313

Grupa 4

13.02 PeruCoronel Bolognesi Tacna – BrazyliaCR Flamengo 0:0
14.02 PeruCienciano Cuzco – UrugwajClub Nacional de Football 2:1 (0:0)
  • 1:0 Gustavo Enrique Vassallo 54, 2:0 Gustavo Enrique Vassallo 67, 2:1 Mauricio Victorino 89
19.02 PeruCoronel Bolognesi Tacna – UrugwajClub Nacional de Football 0:1 (0:1)
27.02 BrazyliaCR Flamengo – PeruCienciano Cuzco 2:1 (1:1)
  • 1:0 Souza 37, 1:1 Gustavo Enrique Vassallo 45, 2:1 Marcinho 88
06.03 UrugwajClub Nacional de Football – BrazyliaCR Flamengo 3:0 (1:0)
11.03 PeruCienciano Cuzco – PeruCoronel Bolognesi Tacna 1:0 (0:0)
  • 1:0 Carlos Javier Solís 75
19.03 BrazyliaCR Flamengo – UrugwajClub Nacional de Football 2:0 (1:0)
  • 1:0 Marcinho 25, 2:0 Marcinho 65
25.03 PeruCoronel Bolognesi Tacna – PeruCienciano Cuzco 0:0
03.04 UrugwajClub Nacional de Football – PeruCoronel Bolognesi Tacna 1:0 (1:0)
  • 1:0 Deivis Barone 30
09.04 PeruCienciano Cuzco – BrazyliaCR Flamengo 0:3 (0:0)
23.04 BrazyliaCR Flamengo – PeruCoronel Bolognesi Tacna 2:0 (0:0)
23.04 UrugwajClub Nacional de Football – PeruCienciano Cuzco 3:1 (1:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaCR Flamengo 64111394
2 UrugwajClub Nacional de Football 64021295
3 PeruCienciano Cuzco 6213759
4 PeruCoronel Bolognesi Tacna 6024205

Grupa 5

13.02 PeruUniversidad San Martín Lima – ArgentynaRiver Plate 2:0 (1:0)
  • 1:0 Roberto Andrés Ovelar 14, 2:0 José Luis Díaz 90
  • mecz rozegrany został na stadionie klubu Universitario Lima
20.02 MeksykClub América – ChileCD Universidad Católica 2:1 (1:0)
26.02 PeruUniversidad San Martín Lima – ChileCD Universidad Católica 0:1 (0:1)
27.02 ArgentynaRiver Plate – MeksykClub América 2:1 (1:1)
12.03 ChileCD Universidad Católica – ArgentynaRiver Plate 1:2 (0:1)
13.03 MeksykClub América – PeruUniversidad San Martín Lima 3:1 (1:1)
26.03 ArgentynaRiver Plate – ChileCD Universidad Católica 2:0 (1:0)
26.03 PeruUniversidad San Martín Lima – MeksykClub América 1:0 (1:0)
  • 1:0 Mario Evaristo Leguizamón 36
  • mecz rozegrany został na stadionie klubu Universitario Lima
01.04 ChileCD Universidad Católica – PeruUniversidad San Martín Lima 1:0 (0:0)
  • 1:0 Julio Brian Gutiérrez 88
02.04 MeksykClub América – ArgentynaRiver Plate 4:3 (0:1)
17.04 ChileCD Universidad Católica – MeksykClub América 2:0 (0:0)
17.04 ArgentynaRiver Plate – PeruUniversidad San Martín Lima 5:0 (2:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 ArgentynaRiver Plate 640212148
2 MeksykClub América 630391010
3 ChileCD Universidad Católica 6303966
4 PeruUniversidad San Martín Lima 62046410

Grupa 6

13.02 KolumbiaCúcuta Deportivo – BrazyliaSantos FC 0:0
19.02 MeksykChivas Guadalajara – BoliwiaCD San José 2:0 (1:0)
28.02 KolumbiaCúcuta Deportivo – BoliwiaCD San José 0:0
04.03 BrazyliaSantos FC – MeksykChivas Guadalajara 1:0 (1:0)
  • 1:0 Mauricio Alejandro Molina 22
11.03 MeksykChivas Guadalajara – KolumbiaCúcuta Deportivo 0:1 (0:1)
  • 0:1 Matías Urbano 44
19.03 BoliwiaCD San José – BrazyliaSantos FC 2:1 (1:1)
27.03 KolumbiaCúcuta Deportivo – MeksykChivas Guadalajara 1:0 (0:0)
  • 1:0 Matías Urbano 52
01.04 BrazyliaSantos FC – BoliwiaCD San José 7:0 (3:0)
  • 1:0 Domingos 17, 2:0 Mauricio Alejandro Molina 22, 3:0 Mauricio Alejandro Molina 32, 4:0 Mauricio Alejandro Molina 63, 5:0 Kléber Pereira 79, 6:0 Michael Jackson Quiñónez 81, 7:0 Mauricio Alejandro Molina 87
08.04 BoliwiaCD San José – KolumbiaCúcuta Deportivo 2:4 (0:2)
  • 0:1 Matías Urbano 35, 0:2 Matías Urbano 38, 1:2 David Cerutti 46, 1:3 Macnelly Torres 53, 2:3 Enrique Parada 77, 2:4 Matías Urbano 78
09.04 MeksykChivas Guadalajara – BrazyliaSantos FC 3:2 (2:1)
16.04 BoliwiaCD San José – MeksykChivas Guadalajara 0:3 (0:2)
16.04 BrazyliaSantos FC – KolumbiaCúcuta Deportivo 2:1 (0:1)
  • 0:1 Lin Carlos Henry 22, 1:1 Kléber Pereira 68, 2:1 Mariano Sebastián Trípodi 88
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 KolumbiaCúcuta Deportivo 63211174
2 BrazyliaSantos FC 631210136
3 MeksykChivas Guadalajara 6303985
4 BoliwiaCD San José 61144417

Grupa 7

19.02 ChileAudax Italiano – ParagwajSportivo Luqueño 1:2 (1:1)
  • 0:1 Robert Antonio Servín 9, 1:1 Miguel Ángel Romero 11, 1:2 Luis Núñez 72
  • mecz rozegrany został na stadionie klubu CSD Colo-Colo
27.02 KolumbiaAtlético Nacional – BrazyliaSão Paulo 1:1 (1:1)
  • 1:0 David Camilo Córdoba 8, 1:1 Miranda 32
05.03 BrazyliaSão Paulo – ChileAudax Italiano 2:1 (0:0)
06.03 KolumbiaAtlético Nacional – ParagwajSportivo Luqueño 3:0 (2:0)
  • 1:0 Sergio Galván Rey 21, 2:0 Carlos Wilson Villagra 43, 3:0 Carmelo Enrique Valencia 81
18.03 ChileAudax Italiano – KolumbiaAtlético Nacional 1:0 (0:0)
20.03 ParagwajSportivo Luqueño – BrazyliaSão Paulo 1:1 (0:0)
  • 0:1 Aloísio 59, 1:1 Bladimiro Duarte 90+3
02.04 BrazyliaSão Paulo – ParagwajSportivo Luqueño 1:0 (0:0)
03.04 KolumbiaAtlético Nacional – ChileAudax Italiano 1:1 (0:0)
10.04 ChileAudax Italiano – BrazyliaSão Paulo 1:0 (0:0)
10.04 ParagwajSportivo Luqueño – KolumbiaAtlético Nacional 1:3 (0:1)
  • 0:1 Carlos Wilson Villagra 38, 0:2 Sergio Galván Rey 50k, 1:2 Marco Antonio Lazaga 69, 1:3 David Camilo Córdoba 90+2
23.04 ParagwajSportivo Luqueño – ChileAudax Italiano 4:1 (4:0)
23.04 BrazyliaSão Paulo – KolumbiaAtlético Nacional 1:0 (1:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaSão Paulo 63211164
2 KolumbiaAtlético Nacional 6222885
3 ParagwajSportivo Luqueño 62137810
4 ChileAudax Italiano 6213769

Grupa 8

20.02 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires – ParagwajClub Libertad 1:0 (0:0)
  • 1:0 Luciano Leguizamón 78
20.02 EkwadorLDU Quito – BrazyliaFluminense FC 0:0
04.03 EkwadorLDU Quito – ParagwajClub Libertad 2:0 (0:0)
05.03 BrazyliaFluminense FC – ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 6:0 (3:0)
12.03 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires – EkwadorLDU Quito 0:1 (0:0)
19.03 ParagwajClub Libertad – BrazyliaFluminense FC 1:2 (1:1)
26.03 EkwadorLDU Quito – ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 6:1 (4:1)
02.04 BrazyliaFluminense FC – ParagwajClub Libertad 2:0 (1:0)
08.04 ParagwajClub Libertad – EkwadorLDU Quito 3:1 (2:0)
09.04 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires – BrazyliaFluminense FC 2:0 (0:0)
  • 1:0 Leonardo Ángel Biagini 50, 2:0 Juan Eduardo Bottaro 65
16.04 ParagwajClub Libertad – ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 1:2 (1:1)
17.04 BrazyliaFluminense FC – EkwadorLDU Quito 1:0 (1:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaFluminense FC 641113113
2 EkwadorLDU Quito 631210105
3 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 63039614
4 ParagwajClub Libertad 61053510

1/8 finału

ArgentynaCA Lanús – MeksykAtlas Guadalajara 0:1 i 2:2
EkwadorLDU Quito – ArgentynaEstudiantes La Plata 2:0 i 1:2
KolumbiaAtlético Nacional – BrazyliaFluminense FC 1:2 i 0:1
ArgentynaBoca Juniors – BrazyliaCruzeiro EC 2:1 i 2:1
MeksykClub América – BrazyliaCR Flamengo 2:4 i 3:0
UrugwajClub Nacional de Football – BrazyliaSão Paulo 0:0 i 0:2
ArgentynaSan Lorenzo de Almagro – ArgentynaRiver Plate 2:1 i 2:2
BrazyliaSantos FC – KolumbiaCúcuta Deportivo 2:0 i 2:0

1/4 finału

BrazyliaSão Paulo – BrazyliaFluminense FC 1:0 i 1:3
ArgentynaBoca Juniors – MeksykAtlas Guadalajara 2:2 i 3:0
MeksykClub América – BrazyliaSantos FC 2:0 i 0:1
ArgentynaSan Lorenzo de Almagro – EkwadorLDU Quito 1:1 i 1:1, karne 3:5

1/2 finału

MeksykClub América – EkwadorLDU Quito 1:1 i 0:0
ArgentynaBoca Juniors – BrazyliaFluminense FC 2:2 i 1:3

Finał

EkwadorLDU Quito – BrazyliaFluminense FC 4:2 i 1:3 (dog), karne 3:1
25.06 2008 Quito Estadio Casa Blanca (45 000)

EkwadorLDU Quito – BrazyliaFluminense FC 4:2 (4:1)
Sędzia: Carlos Luis Chandía (Chile)
Bramki: 1:0 Claudio Bieler 2, 1:1 Darío Conca 12, 2:1 Joffre Guerrón 29, 3:1 Jayro Rolando Campos 34, 4:1 Patricio Urrutia 45, 4:2 Thiago Neves 52
Żółte kartki: Enrique Vera, Claudio Bieler, Norberto Araujo, Patricio Urrutia / Luiz Alberto, Ygor, Washington
Liga Deportiva Universitaria: José Cevallos – Renán Calle, Norberto Araujo, Jayro Rolando Campos, Joffre Guerrón, Enrique Vera, Patricio Urrutia, Paul Ambrossi, Luis Bolaños, Damián Manso (74 William Francisco Araujo), Claudio Bieler (82 Agustín Delgado). Trener: Edgardo Bauza.
Fluminense Football Club: Fernando Henrique – Gabriel, Luiz Alberto, Thiago Silva, Júnior César, Ygor, Arouca (67 Maurício), Darío Conca, Cícero, Thiago Neves (90 Roger), Washington (72 Dodô). Trener: Renato Gaúcho.

02.07 2008 Rio de Janeiro Estádio do Maracanã (78 918)

BrazyliaFluminense FC – EkwadorLDU Quito 3:1 (3:1, 2:1), karne 1:3
Sędzia: Héctor Baldassi (Argentyna)
Bramki: 0:1 Luis Bolaños 6, 1:1 Thiago Neves 12, 2:1 Thiago Neves 28, 3:1 Thiago Neves 58
Karne: (0:0) Darío Conca (obrona), 0:1 Patricio Urrutia, (0:1) Thiago Neves (obrona), (0:1) Jairo Rolando Campos (obrona), 1:1 Cícero, 1:2 Franklin Salas, (1:2) Washington (obrona), 1:3 Joffre Guerrón
Żółte kartki: Claudio Bieler, Enrique Vera, José Cevallos, Joffre Guerrón / Cícero, Thiago Silva
Czerwone kartki: – / Luiz Alberto 120
Fluminense Football Club: Fernando Henrique – Gabriel (105 Maurício), Thiago Silva, Luiz Alberto (k), Júnior César, Ygor (46 Dodô), Arouca (110 Roger), Thiago Neves, Darío Conca, Cícero, Washington. Trener: Renato Gaúcho.
Liga Deportiva Universitaria: José Cevallos – Jairo Rolando Campos, Renán Calle, Norberto Araujo, Paul Ambrossi, Joffre Guerrón, Enrique Vera, Patricio Urrutia (k), Luis Bolaños (105 Franklin Salas), Damián Manso (88 William Francisco Araujo), Claudio Bieler. Trener: Edgardo Bauza.

Klasyfikacja strzelców bramek

Gole Piłkarz Klub
8 Salvador CabañasMeksykClub América
7 Marcelo Moreno MartinsBrazyliaCruzeiro EC
7 Sebastián AbreuArgentynaRiver Plate
7 Bruno MarioniMeksykAtlas Guadalajara
7 Thiago NevesBrazyliaFluminense FC
7 Martín PalermoArgentynaBoca Juniors
6 AdrianoBrazyliaSão Paulo FC
6 Kléber PereiraBrazyliaSantos FC
6 Mauricio Alejandro MolinaBrazyliaSantos FC
6 WashingtonBrazyliaFluminense FC

Klasyfikacja

Poniższa tabela ma charakter statystyczny. O kolejności decyduje na pierwszym miejscu osiągnięty etap rozgrywek, a dopiero potem dorobek bramkowo-punktowy. W przypadku klubów, które odpadły w rozgrywkach grupowych o kolejności decyduje najpierw miejsce w tabeli grupy, a dopiero potem liczba zdobytych punktów i bilans bramkowy.

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 EkwadorLDU Quito 14554202115
2 BrazyliaFluminense FC 14923292714
3 ArgentynaBoca Juniors 12633212418
4 MeksykClub América 12525171816
5 BrazyliaSantos FC 1061319188
6 MeksykAtlas Guadalajara 12543191814
7 BrazyliaSão Paulo FC 1053218107
8 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 10442161412
9 BrazyliaCruzeiro EC 10523171914
10 BrazyliaCR Flamengo 851216139
11 ArgentynaCA Lanús 10352141410
12 ArgentynaEstudiantes La Plata 842214118
13 ArgentynaRiver Plate 8413131712
14 UrugwajClub Nacional de Football 84131397
15 KolumbiaCúcuta Deportivo 83231178
16 KolumbiaAtlético Nacional 8224898
17 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 840412916
18 PeruCienciano Cuzco 83231169
19 ChileCSD Colo-Colo 631210119
20 MeksykChivas Guadalajara 6303985
21 ChileCD Universidad Católica 6303966
22 ParagwajSportivo Luqueño 62137810
23 WenezuelaCaracas FC 62137611
24 EkwadorDeportivo Cuenca 6132625
25 ChileAudax Italiano 8314101013
26 BoliwiaReal Potosí 620461111
27 PeruUniversidad San Martín Lima 62046410
28 UrugwajDanubio FC 6114459
29 BoliwiaCD San José 61144417
30 ParagwajClub Libertad 61053510
31 PeruCoronel Bolognesi Tacna 6024205
32 WenezuelaUA Maracaibo 60242313
33 KolumbiaBoyacá Chicó Tunja 2101344
34 WenezuelaMineros Guayana 2101323
35 BoliwiaLa Paz FC 2101312
36 EkwadorOlmedo Riobamba 2101313
37 UrugwajMontevideo Wanderers 2011101
38 ParagwajCerro Porteño 2002036
Podsumowanie: 138 meczów, w tym 28 remisów, 358 bramek – 2,59 bramki/mecz

Przypisy

  1. ↑ https://www.conmebol.com/ według RSSSF bramkę zdobył Jorge Achucarro

Linki zewnętrzne