Copa Libertadores 2014

Copa Libertadores 2014
Copa Bridgestone Libertadores de América 2014
Szczegóły turnieju
Gospodarz

CONMEBOL

Termin

28 stycznia – 13 sierpnia 2014

Liczba drużyn

38 (z 11 konfederacji)

Mistrz

Argentyna San Lorenzo de Almagro (1. tytuł)

Statystyki turnieju
Mecze

138

Strzelone gole

325 (2,36 na mecz)

Król strzelców

Paragwaj Julio dos Santos,
Urugwaj Nicolás Olivera
(po 5 goli)

Copa Libertadores 2014 – 55. edycja Copa Libertadores. Zwycięzcą został argentyński klub San Lorenzo Buenos Aires[1][2].

Uczestnicy

Legenda
Zespół odpadł na dowolnym szczeblu rozgrywek
Zwycięzca Copa Libertadores
Zespoły rozpoczynające rozgrywki od fazy grupowej
Argentyna Club Atlético Vélez SarsfieldArgentyna Newell's Old Boys RosarioArgentyna San Lorenzo de AlmagroArgentyna Arsenal Sarandí
Boliwia Club BolívarBoliwia Club The StrongestBrazylia Clube Atlético MineiroBrazylia Cruzeiro EC
Brazylia CR FlamengoBrazylia Grêmio Porto AlegreChile Unión EspañolaChile CD O’Higgins
Kolumbia Atlético NacionalKolumbia Deportivo CaliEkwador Emelec GuayaquilEkwador Club Social y Deportivo Independiente José Terán
Paragwaj Cerro PorteñoParagwaj Club NacionalPeru Universitario LimaPeru Real Garcilaso
Urugwaj CA PeñarolUrugwaj Defensor SportingWenezuela Zamora BarinasWenezuela Deportivo Anzoátegui Puerto La Cruz
Meksyk Club Santos LagunaMeksyk Club León
Zespoły rozpoczynające rozgrywki od rundy wstępnej
Argentyna Club Atlético LanúsBoliwia Oriente PetroleroBrazylia Athletico ParanaenseBrazylia Botafogo F.R.
Chile Club Universidad de ChileKolumbia Independiente Santa FeEkwador Deportivo QuitoParagwaj Club Guaraní
Peru Club Sporting CristalUrugwaj Club Nacional de FootballWenezuela Caracas FCMeksyk Monarcas Morelia

1/32 finału: Runda wstępna

Runda wstępna

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Sporting Cristal Peru 3:3 (k.4-5) Brazylia Athletico Paranaense 2:1 1:2
Deportivo Quito Ekwador 1:4 Brazylia Botafogo FR 1:0 0:4
Club Universidad de Chile Chile 4:2 Paragwaj Guaraní 1:0 3:2
Caracas Wenezuela 0:3 Argentyna CA Lanús 0:2 0:1
Monarcas Morelia Meksyk 2:2 Kolumbia Santa Fe 2:1 0:1
Oriente Petrolero Boliwia 1:2 Urugwaj Club Nacional 1:0 0:2
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/16 finału (Faza grupowa)

Zespoły zakwalifikowane do 1/8 finału
Zespoły wyeliminowane

Grupa 1

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Argentyna Vélez Sarsfield650193+615
Boliwia The Strongest631287+110
Brazylia Athletico Paranaense63037709
Peru Universitario6015310-71
  CAP STR UNI VEL
Athletico Paranaense — 1–0 3–0 1–3
The Strongest 2–1 — 1–0 2–0
Universitario 0–1 3–3 — 0–1
Vélez Sarsfield 2–0 2–0 1–0 —

Grupa 2

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Chile Unión Española6231109+19
Argentyna San Lorenzo622265+18
Ekwador Independiente del Valle6222101008
Brazylia Botafogo621357-27
  BOT IDV SLO UES
Botafogo — 1–0 2–0 0–1
Independiente del Valle 2–1 — 1–1 2–2
San Lorenzo 3–0 1–0 — 1–1
Unión Española 1–1 4–5 1–0 —

Grupa 3

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Paragwaj Cerro Porteño6312109+110
Argentyna Lanús622265+18
Chile O’Higgins61415507
Kolumbia Deportivo Cali621368-27
  CER CAL LAN OHI
Cerro Porteño — 3–2 3–1 2–1
Deportivo Cali 1–0 — 2–1 1–1
Lanús 2–0 2–0 — 0–0
O’Higgins 2–2 1–0 0–0 —

Grupa 4

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Brazylia Atlético Mineiro633085+312
Paragwaj Nacional6222810-28
Wenezuela Zamora62136607
Kolumbia Santa Fe61231011-15
  CAM NAC SAN ZAM
Atlético Mineiro — 1–1 2–1 1–0
Nacional 2–2 — 3–2 1–0
Santa Fe 1–1 3–1 — 2–2
Zamora 0–1 2–0 2–1 —

Grupa 5

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Urugwaj Defensor Sporting6321115+611
Brazylia Cruzeiro EC6312137+610
Chile Club Universidad de Chile631269-310
Peru Real Garcilaso6105413-93
  CRU DEF GAR UCH
Cruzeiro EC — 2–2 3–0 5–1
Defensor Sporting 2–0 — 4–1 1–1
Real Garcilaso 2–1 0–2 — 1–2
Club Universidad de Chile 0–2 1–0 1–0 —

Grupa 6

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Brazylia Grêmio642081+714
Kolumbia Atlético Nacional631278-110
Argentyna Newell's Old Boys6222107+38
Urugwaj Nacional6015413-91
  ATL GRE NAC NOB
Atlético Nacional — 0–2 2–2 1–0
Grêmio 3–0 — 1–0 0–0
Nacional 0–1 0–1 — 2–4
Newell's Old Boys 1–3 1–1 4–0 —

Grupa 7

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Boliwia Bolívar632186+211
Meksyk León6312107+310
Brazylia CR Flamengo6213101007
Ekwador Emelec6204712-56
  BOL EME FLA LEO
Bolívar — 2–1 1–0 1–1
Emelec 2–1 — 1–2 2–1
CR Flamengo 2–2 3–1 — 2–3
León 0–1 3–0 2–1 —

Grupa 8

Zespół Mecze Z R P Br+ Br- Bilans Pkt
Meksyk Santos Laguna6411115+613
Argentyna Arsenal6402114+712
Urugwaj Peñarol6123510-55
Wenezuela Deportivo Anzoátegui6033412-83
  ARS ANZ PEN SLA
Arsenal — 3–0 1–0 3–0
Deportivo Anzoátegui 1–3 — 1–1 1–1
Peñarol 2–1 1–1 — 0–2
Santos Laguna 1–0 3–0 4–1 —

Runda finałowa

Drabinka

1/8 finału (16, 23 kwietnia, 23, 30 kwietnia)Ćwierćfinały (7 i 14 maja)Półfinały (23 i 30 lipca)Finał (6 i 13 lipca)
16Paragwaj Nacional123
1Argentyna Vélez Sarsfield022
16Paragwaj Nacional101
9Argentyna Arsenal000
9Argentyna Arsenal011
8Chile Unión Española000
16Paragwaj Nacional202
5Urugwaj Defensor Sporting011
13Kolumbia Atlético Nacional112
4Brazylia Atlético Mineiro011
13Kolumbia Atlético Nacional000
5Urugwaj Defensor Sporting213
12Boliwia The Strongest202 (2)
5Urugwaj Defensor Sporting (p)022 (4)
16Paragwaj Nacional101
15Argentyna San Lorenzo112
15Argentyna San Lorenzo (p)101 (4)
2Brazylia Grêmio011 (2)
15Argentyna San Lorenzo112
10Brazylia Cruzeiro EC011
10Brazylia Cruzeiro EC123
7Paragwaj Cerro Porteño101
15Argentyna San Lorenzo505
6Boliwia Bolívar011
14Argentyna Lanús224
3Meksyk Santos Laguna101
14Argentyna Lanús101
6Boliwia Bolívar112
11Meksyk León213
6Boliwia Bolívar213

1/8 finału

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Nacional Paragwaj 3:2 Argentyna Vélez Sarsfield 1:0 2:2
San Lorenzo Argentyna 1:1 (k. 4-2) Brazylia Grêmio Porto Alegre 1:0 0:1
CA Lanús Argentyna 4:1 Meksyk Santos Laguna 2:1 2:0
Atlético Nacional Kolumbia 2:1 Brazylia Atlético Mineiro 1:0 1:1
The Strongest Boliwia 2:2 (k. 2-4) Urugwaj Defensor Sporting 2:0 0:2
León Meksyk 3:3 Boliwia Club Bolívar 2:2 1:1
Cruzeiro EC Brazylia 3:1 Paragwaj Cerro Porteño 1:1 2:0
Arsenal Argentyna 1:0 Chile Unión Española 0:0 1:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/4 finału

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Nacional Paragwaj 1:0 Argentyna Arsenal 1:0 0:0
San Lorenzo Argentyna 2:1 Brazylia Cruzeiro EC 1:0 1:1
CA Lanús Argentyna 1:2 Boliwia Club Bolívar 1:1 0:1
Atlético Nacional Kolumbia 0:3 Urugwaj Defensor Sporting 0:2 0:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/2 finału

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Nacional Paragwaj 2:1 Urugwaj Defensor Sporting 2:0 0:1
San Lorenzo Argentyna 5:1 Boliwia Club Bolívar 5:0 0:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Finał

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Nacional Paragwaj 1:2 Argentyna San Lorenzo 1:1[3] 0:1[4]
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Najlepsi strzelcy[5]

Mj. Zawodnik Drużyna Bramki
1 Paragwaj Julio dos Santos Paragwaj Cerro Porteño 5
Urugwaj Nicolás Olivera Urugwaj Defensor Sporting 5
3 Ekwador Daniel Angulo Ekwador Independiente del Valle 4
Argentyna Mauro Boselli Meksyk León 4
Brazylia Bruno Rodrigo Brazylia Cruzeiro EC 4
Hiszpania Juanmi Callejón Boliwia Bolívar 4
Chile Gustavo Canales Chile Unión Española 4
Argentyna Luis Miguel Escalada Ekwador Emelec 4
Wenezuela Juan Manuel Falcón Wenezuela Zamora 4
Brazylia Felipe Gedoz Urugwaj Defensor Sporting 4
Brazylia Jô Brazylia Atlético Mineiro 4
Argentyna Omar Pérez Kolumbia Santa Fe 4
Brazylia Ricardo Goulart Brazylia Cruzeiro EC 4
Ekwador Junior Sornoza Ekwador Independiente del Valle 4
Brazylia Wallyson Brazylia Botafogo 4

Klasyfikacja

Poniższa tabela ma charakter statystyczny. O kolejności decyduje na pierwszym miejscu osiągnięty etap rozgrywek, a dopiero potem dorobek bramkowo-punktowy. W przypadku klubów, które odpadły w rozgrywkach grupowych o kolejności decyduje najpierw miejsce w tabeli grupy, a dopiero potem liczba zdobytych punktów i bilans bramkowy.

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro 1464422169
2 ParagwajClub Nacional 14554201515
3 UrugwajDefensor Sporting 1272323179
4 BoliwiaClub Bolívar 12552201415
5 ArgentynaCA Lanús 1263321148
6 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 1052317125
7 BrazyliaCruzeiro EC 10433151710
8 KolumbiaAtlético Nacional 1042414912
9 BrazyliaGrêmio Porto Alegre 85211792
10 ArgentynaCA Vélez Sarsfield 851216116
11 MeksykSantos Laguna Torreón 841313129
12 BrazyliaClube Atlético Mineiro 83411397
13 BoliwiaClub The Strongest 841313109
14 MeksykLeón 8332121310
15 ParagwajCerro Porteño 8323111112
16 ChileUnión Española 8242101010
17 ChileClub Universidad de Chile 8512161011
18 BrazyliaAthletico Paranaense 8404121010
19 ArgentynaNewell's Old Boys Rosario 62228107
20 EkwadorIndependiente José Terán Sangolquí 622281010
21 UrugwajCA Peñarol 61238510
22 BrazyliaCR Flamengo 621371010
23 WenezuelaZamora Barinas 6213766
24 ChileCD O’Higgins 6141755
25 BrazyliaBotafogo FR 83141098
26 KolumbiaIndependiente Santa Fe 822481213
27 KolumbiaDeportivo Cali 6213768
28 EkwadorEmelec Guayaquil 62046712
29 UrugwajClub Nacional de Football 81164614
30 WenezuelaDeportivo Anzoátegui Puerto La Cruz 60333412
31 PeruReal Garcilaso Cuzco 61053413
32 PeruUniversitario Lima 60151310
33 PeruClub Sporting Cristal 2101333
34 MeksykMonarcas Morelia 2101322
35 BoliwiaOriente Petrolero 2101312
36 EkwadorDeportivo Quito 2101314
37 ParagwajClub Guaraní 2002024
38 WenezuelaCaracas FC 2002003
Podsumowanie: 138 meczów, w tym 33 remisy, 325 bramek – 2,36 bramki/mecz

Przypisy

Linki zewnętrzne

  • RSSSF
  • Copa Libertadores 2014 (josecarluccio.blogspot.com)
  • Copa Libertadores 2014 (football-lineups.com)
  • Copa Libertadores, [w:] baza Soccerway (liga–sezon) [dostęp 2021-01-04].
  • Strona oficjalna